Mazda Motor Europe z nowym Prezesem i CEO

Zarząd Mazda Motor Europe ogłosił dziś, że z dniem 1 kwietnia 2019, Yasuhiro Aoyama, obecnie sprawujący funkcję Dyrektora Wykonawczego w zarządzie Mazda Motor Corporation w Japonii, obejmie stanowisko Prezesa i CEO MME, zastępując na tym stanowisku Jeffa Guytona, który od 2009 roku nadzorował rozwój rynków europejskich, a teraz został powołany na stanowisko Prezesa Mazdy w Ameryce Północnej (Mazda North American Operations – MNAO).

„Wraz z nową generacją produktów, a szczególnie Mazdą 3 wprowadzoną właśnie do sprzedaży i Mazdą CX-30 zaprezentowaną w ostatnich dniach, nadszedł właściwy moment, by wprowadzić zaplanowane już wcześniej zmiany w zarządach odpowiedzialnych za Europę i Amerykę Północną – dwa rynki niezwykle ważne dla naszego dalszego rozwoju.” – powiedział Pan Akira Marumoto, Prezes Zarządu, Prezydent i CEO Mazdy. „Ameryka Północna jest największym rynkiem dla Mazdy, zarówno w kategorii sprzedaży, jak i osiąganych zysków. Aktualnie jesteśmy tam w trakcie budowy nowego zakładu produkcyjnego w ramach partnerstwa joint venture z Toyotą i znacząco inwestujemy wraz z naszymi dealerami w umacnianie pozycji marki na amerykańskim rynku. Jeff Guyton stworzył w Europie doskonały zespół, z którym wspólnie osiągnął zyskowny wzrost sprzedaży, zbudował silną markę i świetne relacje z dystrybutorami w całym regionie. Cieszymy się, że podejmuje tak ważne wyzwanie, w tak kluczowym dla naszego rozwoju momencie. Jestem także bardzo zadowolony, że to właśnie Yasuhiro Aoyama obejmuje nowe dla siebie stanowisko w Europie, by zarządzać tym mocnym zespołem.”

Komentując swoje powołanie na nowe stanowisko, Yasuhiro Aoyama powiedział: „Przez wiele lat współpracowałem z Jeffem Guytonem i jego zespołem. Z niecierpliwością czekam na bliższą współpracę z doskonałą drużyną w Leverkusen i z zespołami z wszystkich europejskich rynków, by wspólnie zbudować solidną i dostatnią przyszłość. Teraźniejszość jest niezwykle ekscytująca dla Mazdy zarówno w skali globalnej, jak i w Europie. Europa będzie nadal w centrum zainteresowania Mazdy i moim celem jest wykorzystanie pełni zasobów intelektualnych i wiedzy specjalistycznej z całej naszej firmy, aby nasz sukces był kontynuowany.”

Komentując swój wyjazd do Stanów Zjednoczonych, Jeff Guyton powiedział: „Kierowanie wspaniałym zespołem w MME przez dziesięć ostatnich lat było dla mnie prawdziwym zaszczytem. Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Stanów Zjednoczonych w tym kluczowym dla marki momencie. Wspólnie w Europie niejednokrotnie przekroczyliśmy własne ograniczenia, by osiągnąć fantastyczne rezultaty. Opuszczam Europę z pełną świadomością, że nasza przyszłość na tutejszych rynkach jest w najlepszych rękach.”

W rezultacie tych zmian personalnych, Masahiro Moro, obecny Prezes i CEO MNAO (Mazda North American Operations) został Przewodniczącym i CEO nowej spółki nadzorującej działalność Mazdy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Wszyscy trzej nowo mianowani prezesi nadal pozostają członkami zarządu Mazda Motor Corporation w Japonii.

źródło: MAZDA