Marka MG wchodzi na polski rynek

Firma MG Motor wchodzi do Polski. Podczas spotkania dla mediów w Warszawie zaprezentowano 3 modele brytyjskiej marki, która obecnie należy do chińskiego koncernu SAIC Motor. Oferta obejmuje 2 spalinowe SUV-y: ZS i HS, a także w pełni elektrycznego kompaktowego hatchbacka MG4.

Polska to kolejny obszar inwestycyjny w Europie Środkowej i Wschodniej dla SAIC Motor. Samochody MG są już dostępne praktycznie w całej Europie, w tym na kluczowych rynkach, takich jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy czy Wielka Brytania. W pierwszym półroczu 2023 roku sprzedano ponad 104 tysiące sztuk modeli MG, co zapewniło marce miejsce wśród 20 najlepszych producentów w Europie (na podstawie informacji JATO).

Siedmioletnia gwarancja

Wejście na polski rynek to kolejny kamień milowy w międzynarodowej ekspansji MG Motor. Ten market ma duży potencjał, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i flotowych oraz korporacyjnych. W przeszłości marka MG kojarzona przez polskich entuzjastów motoryzacji głównie ze względu na jej unikalne dziedzictwo oraz długoletnią tradycję projektowania klasycznych samochodów. Teraz pokażemy jej zupełnie nowe, niezwykłe oblicze. Bardziej funkcjonalne i niezawodne, ale nadal pełne wyobraźni i wyrafinowanego stylu. Wierzymy, że połączenie tych cech, wraz z nowoczesnymi technologiami, wysoką jakością oraz bardzo przystępną ceną, znajdzie uznanie wśród polskich klientów” – powiedział Kim Sangwoo, CEO SAIC Motor Central & Eastern Europe.

Wszystkie modele MG dostępne w Polsce zostaną objęte pakietem gwarancyjnym 3×7 (7-Triple Care Warranty), w tym 7-letnią standardową gwarancją producenta (lub do 150 000 km) oraz 7-letnią ochroną przed perforacją karoserii. Dodatkowo, w przypadku samochodów elektrycznych, zakres gwarancji obejmie elektryczny układ napędowy HV na 7 lat lub 150 000 km oraz zestaw zasilający (akumulator HV) na 7 lat lub 150 000 km. Poza wydłużoną gwarancją pakiet 3×7 zawiera również 7 lat programu Assistance, przy czym 1 rok jest wliczony w cenę, a przedłużenie usługi następuje dla klientów, którzy posiadają pełną historię serwisową u dealera MG od 2 do 7 roku oraz 7 lat darmowych przeglądów rozumianych jako coroczna bezpłatna kontrola 7 głównych układów pojazdu. Szczegóły są dostępne u autoryzowanych dealerów marki MG.

Na początek 4 punkty dealerskie

MG ZS, czyli crossover segmentu B w bazowej wersji Excite, z silnikiem benzynowym 1.5 o mocy 106 KM kosztuje 79 800 zł, zaś w topowym wariancie Exclusive 1.0 turbo/111 KM – 96 300 zł. Kompaktowy SUV MG HS w wersji Standard, z silnikiem benzynowym 1.5/162 KM wyceniony został na 103 800 zł, a w odmianie Exclusive na123 500 zł. Z kolei kompaktowy hatchback z napędem elektrycznym – MG4 w odmianie Standard z baterią 51 kWh kosztuje 125 200 zł, a za flagową wersję MG4 XPower trzeba zapłacić 169 900 zł.

Sprzedaż samochodów rozpocznie się na początku grudnia za pośrednictwem czterech punktów dealerskich: PGD Warszawa (ul. Krasnobrodzka 5), GB Ursynów (ul. Romera 14), Plaza Warszawa (ul. Grochowska 85) oraz Krotoski Nadarzyn (Al. Katowicka 83). Od stycznia 2024 roku do sieci zostaną dołączone kolejne punkty sprzedaży w innych dużych miastach. Wraz z rozpoczęciem dystrybucji, MG uruchomi również stronę internetową, która umożliwi sprawdzenie specyfikacji poszczególnych wersji samochodów, a także umówienie jazdy próbnej.

Marka z historią

MG, którego historia sięga 1924 roku, to kultowa brytyjska marka motoryzacyjna słynąca z produkcji sportowych samochodów, które dają radość z jazdy. Obecnie MG jest najszybciej rozwijającą się marką pojazdów w Wielkiej Brytanii, oferującą gamę praktycznych hatchbacków, SW i SUV-ów. Auta zaprojektowano w Marylebone w Londynie i produkowane są w fabrykach w kilku krajach. Właścicielem spółki MG jest SAIC Motor (Shanghai Automobile Industry Corporation). To siódmy największy producent samochodów na świecie, będący pierwszym koncernem samochodowym w Chinach, którego roczna sprzedaż przekracza 7 milionów sztuk. Firma MG to jedna z firm zależnych SAIC Motor, obok marek Roewe i obecnej już na polskim rynku Maxus, a także Baojun i Wuling (pod marką SGMW), oraz spółek typu joint venture, takich jak SAIC-Volkswagen czy SAIC-GM.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *