Lexus RX piątej generacji już w Polsce

W Gródku na Dunajcem uczestniczymy w jazdach testowych przedprodukcyjnymi jeszcze egzemplarzami nowego Lexusa RX. Piąta generacja flagowego SUV-a japońskiej marki, będzie dostępna w trzech hybrydowych wersjach napędu oraz w sześciu wariantach wyposażenia. Pierwsze egzemplarze trafią do polskich klientów w marcu, a ceny nowego modelu rozpoczynają się od 352 900 zł (za wersję RX 350h).

W gamie nowego modelu znajdzie się hybryda RX 350h (moc 250 KM, przyspieszenie 0-100 km – 7,9 s, średnie zużycie paliwa 6,3-6,6 l/100 km), pierwsza hybryda plug-in w historii modelu RX 450h+ (moc 309 KM, przyspieszenie 0-100 km – 6,5 s, średnie zużycie paliwa 11-12 l/100 km) oraz także pierwsza hybryda z turbodoładowanym silnikiem RX 500h (moc 371 KM, przyspieszenie 0-100 km – 6,2 s, średnie zużycie paliwa 8,0-8,3 l/100 km) wyposażona w automatyczną, sześciobiegową przekładnią oraz nową generacją napędu 4×4 – Direct4.

Najnowsze systemy

Zdaniem przedstawicieli Lexusa, piąta generacja modelu RX będzie wyznaczać standardy pod względem jakości wykonania oraz wyposażenia w segmencie premium. Auto w standardzie ma elektroniczne klamki, trzystrefową klimatyzację, inteligentny kluczyk, nowy system multimediów z 14-calowym ekranem dotykowym, nawigację w chmurze, inteligentnego asystenta głosowego Lexus Concierge, którego można wywołać komendą „Hey Lexus”, możliwość aktualizacji online oraz 4-letni darmowy pakiet transmisji danych. Apple CarPlay® obsługiwany jest bezprzewodowo, Android Auto™ przy pomocy kabla, a wybranymi funkcjami pojazdu można sterować zdalnie z telefonu przy pomocy aplikacji Lexus Link. Przednie fotele mają elektryczną regulację w ośmiu kierunkach i są podgrzewane, tylna klapa otwiera się i zamyka elektrycznie, a w standardzie są również dostępne kamera cofania oraz aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości.

Nowy RX oferuje także wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. W każdej wersji wyposażenia znajdziemy trzecią generację Lexus Safety System +, która obejmuje układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z funkcją wykrywania pieszych, rowerzystów i motocyklistów, asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA) z korektą toru jazdy, układ rozpoznawania znaków (RSA) oraz system ostrzegający o zmęczeniu kierowcy (SWAY).

Specjalna oferta

Nowy Lexus RX będzie dostępny w Polsce w sześciu wersjach wyposażenia. Klienci mogą wybierać spośród 11 kolorów nadwozia i 4 rodzajów tapicerki wnętrza. Cennik piątej generacji flagowego SUV-a marki rozpoczyna się od 352 900 zł za wersję RX 350h, a RX 450h+ kosztuje od 402 900 zł. Najmocniejsza w ofercie wersja RX 500h to koszt od 470 990 zł. Co ważne, na zakup RX-a przysługuje Ekobonus w wysokości 7,3%.

W salonach marki można już składać zamówienia na nowego RX-a oraz skorzystać z promocyjnej oferty sprzedażowej. Klienci, którzy dokonają rezerwacji, mogą liczyć na specjalny upust lub na specjalną ratę miesięczną w wysokości 3575 zł netto, jeśli wybiorą finansowanie auta w programie KINTO ONE. Oczywiście o szczegóły oferty przedsprzedażowej warto zapytać u dealerów.

Ambitne cele

W listopadzie ruszyła produkcja Lexusa RX AD 2022, a pierwsze demonstracyjne egzemplarze trafią do autoryzowanych salonów sprzedaży japońskiej marki na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Klienci, którzy wcześniej złożyli zamówienia na ten model, powinni otrzymać swoje samochody już w marcu. Warto dodać, że w danych za styczeń-październik wynika, że dotychczasowy model Lexusa RX zajął trzecie miejsce w gronie najlepiej sprzedających się aut w segmencie E-SUV z 12,5-procentowym udziałem w rynku (1505 sprzedanych egzemplarzy), co oznacza ponad 5-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Celem polskiego importera marki Lexus na rok 2023 jest poprawienie tego wyniku do 2900 sprzedanych aut i 17-procentowy udział w rynku. Patrząc na to, co oferuje wchodząca na rynek piąta generacja tego modelu, cel ten wydaje się być jak najbardziej realny.

Wrażeniami z jazd nowym Lexusem RX podzielimy się w najbliższym wydaniu magazynu VIP Menadżer Floty.

Tomasz Szmandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *