Leasing dla firm jeszcze bardziej dostępny

Millennium Leasing jako pierwsza firma leasingowa w Polsce podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę o objęcie umów leasingu gwarancjami de minimis. To kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępu firm do kapitału. Przedsiębiorcy już mogą korzystać z rozszerzonej oferty finansowania.

W Millennium Leasing mamy na uwadze wciąż zmieniającą się rzeczywistość i w tych trudnych czasach kładziemy nacisk na wsparcie polskich przedsiębiorców w prowadzeniu ich biznesów. Uważamy za szczególnie istotne, żeby zapewnić dostęp do wszystkich programów pomocowych oferowanych w Polsce. Jako pierwsi na rynku zawarliśmy porozumienie z ARP Leasing w celu wsparcia firm transportowych w pierwszym okresie pandemii, a od 2021 r. zwiększyliśmy dostępność finansowania leasingiem dzięki gwarancjom BGK z programu wspierania przedsiębiorczości z funduszy europejskich. W 2022 roku, dzięki współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska, dołączyliśmy do programu Mój Elektryk, oferując skorzystanie z dotacji również tym klientom, którzy zawarli umowy leasingu przed przystąpieniem Millennium Leasing do tego programu. Z początkiem 2023 roku, jako pierwsi na rynku podpisaliśmy umowę z BGK, dzięki której także leasing został objęty gwarancjami de minimis – powiedział Marcin Balicki, prezes zarządu Millennium Leasing.

Maksymalna kwota finansowania leasingiem, którą można jednorazowo objąć gwarancją de minimis to 800 tys. euro oraz nie więcej niż 80% finansowania. Klienci Millennium Leasing mogą korzystać z programu do końca 2023 r. lub do wyczerpania linii gwarancyjnej. Przedsiębiorcy, których transakcje zostaną objęte gwarancją de minimis, będą mogli skorzystać z leasingu na korzystniejszych warunkach, m.in.: w zakresie zwiększonej kwoty leasingu, wydłużonego okresu leasingu czy zmniejszenia wymaganych zabezpieczeń.

W Millennium Leasing klienci objęci programem gwarancji BGK mogą jednocześnie korzystać z innych promocyjnych ofert, np. niższych o 90% pierwszych 3 rat leasingu.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *