LeasePlan dostarczy 41 elektrycznych aut spółce AstraZeneca

Jedno z największych zamówień na samochody bezemisyjne w Polsce jest właśnie realizowane przez LeasePlan. Firma dostarczy 41 elektrycznych pojazdów dla spółki AstraZeneca w ramach wynajmu długoterminowego. Wybrany model to Hyundai Ioniq 5, zwycięzca konkursu World Car of the Year 2022. Oficjalne przekazanie pierwszych samochodów nastąpiło podczas imprezy EV Experience na Torze Modlin.

Zapotrzebowanie na samochody elektryczne rośnie. Jak wynika z danych PSPA (Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych) po polskich drogach jeździ już ponad 22 tysiące samochodów elektrycznych. W analogicznym okresie w 2019 roku samochodów w pełni elektrycznych było zaledwie 4 tysiące. To ogromna zmiana pokazująca społeczny i biznesowy fenomen. Zeroemisyjność staje się priorytetem dla firm, które testują samochody elektryczne i coraz częściej włączają je do swojej floty. Obecnie doskonałym przykładem jest realizowany przez LeasePlan kontrakt długoterminowego wynajmu 41 samochodów elektrycznych dla firmy AstraZeneca. Wybór padł na świetnie oceniany Hyundai Ioniq 5. Auta dołączą do 6 samochodów elektrycznych znajdujących się w flocie spółki, liczącej 842 pojazdów. Pozostałe 813 samochody to hybrydy, a 23 to hybrydy plug-in. Wprowadzenie kolejnych elektryków wpisuje się w realizowany przez spółkę program „Ambition Zero Carbon”, poprzez który firma planuje osiągnąć neutralność klimatyczną do 2025 roku.

Firmę AstraZeneca w zrealizowaniu tego celu wspiera LeasePlan, który zapewnia finansowanie zakupu samochodów oraz obsługę całej floty. – Zeroemisyjność stała się kluczowym elementem strategii biznesowej dla wielu naszych klientów. Dlatego wprowadziliśmy program #StartElectric, który pomaga firmom osiągnąć założone cele w zakresie przechodzenia na pojazdy elektryczne. Wynajem długoterminowy 41 samochodów to rekordowe zamówienie i duży krok w kierunku pełnej elektromobilności. Jeżeli chcemy na stałe zmienić transport, niezbędne są odważne decyzje i ambitne cele – zaznacza Rogier Klop, prezes LeasePlan w Polsce.

Kiedy mowa o realizowaniu długoterminowych strategii zeroemisyjności, musimy stawiać na najlepsze rozwiązania. LeasePlan oprócz dostarczenia samochodów z najwyższej półki, wesprze nas w przeprowadzeniu audytu energetycznego, który pozwoli dobrać optymalne ładowarki do aut, a także zapewni usługę ładowania samochodów – komentuje Łukasz Karpiński, Associate Director Fleet z AstraZeneca, który kilka dni temu wybrany został Eco Fleet Managerem Roku w plebiscycie Fleet Derby.

Jak pokazuje raport przygotowany przez LeasePlan, EV Readiness Index 2022, Polska dalej boryka się z problemem za małej liczby stacji ładowania. W zestawieniu 22 przebadanych państw zajęliśmy ostatnie miejsce w gotowości do przejścia na elektromobilność. Szybki przyrost samochodów elektrycznych na polskich drogach jedynie uwypuklił nasze braki. Mimo, że według licznika elektromobilności PSPA w ostatnich 3 latach w naszym kraju przybyło blisko 1500 ładowarek, to wciąż ich liczba jest niewystarczająca i oscyluje w granicach 2200. Z pomocą przychodzą firmy, które mają specjalne rozwiązania dla biznesu.

W LeasePlanie zapewniamy kompleksową obsługę w procesie przechodzenia na elektromobilność. W ramach programu #StartElectric zapewniamy klientom audyt energetyczny oraz bogatą ofertę ładowarek domowych i mobilnych. To ogromne ułatwienia, które przekonują biznes do aut elektrycznych. W świetle danych z naszego raportu, EV Readiness Index 2022, takie rozwiązania są niezbędne. Jako LeasePlan nie tylko alarmujemy o małej liczbie stacji ładowania, ale sami znajdujemy rozwiązania dla tego problemu – ocenia Piotr Wróbel, dyrektor handlowy w LeasePlan.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *