Land Rover wspiera GOPR

Pierwsze osiem Land Roverów Discovery Sport trafiło do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po modelach Defender to kolejne samochody brytyjskiej marki, które będą pomagać ratownikom w górach.

Uroczyste przekazania ośmiu egzemplarzy Discovery Sport odbyło się w ostatnią niedzielę w Krynicy-Zdroju podczas obchodów 70-lecia Grupy Krynickiej GOPR. To modele 2.0D TD4 204 PS AWD Auto SE z silnikami Diesla o pojemności 1998 cm3 i mocy 204 KM. Taka konfiguracja oraz wyposażenie dodatkowe sprawiają, że samochody doskonale sprawdzają się na górskich szlakach. Przekazanie pojazdów było jednocześnie ogłoszeniem rozpoczęcia działań wspierających bezpieczeństwo w górach, które Land Rover będzie realizował wspólnie z GOPR.

Widzowie będą mogli zobaczyć w akcji samochody Defender już podczas XXVII Ogólnopolskich Zawodów w Ratownictwie Górskim w Górach Stołowych 3 i 4 września. – Pierwszy Land Rover wszedł do służby górskiej w 1995 roku. Dzisiaj wsiadamy w najnowsze modele maszyn, konstruowane i przeznaczone do pokonywania najtrudniejszych terenowych przeszkód. Możliwości Land Roverów pozwalają szybko i bezpiecznie docierać w najbardziej niedostępne miejsca. Dla nas oznacza to efektywne dotarcie do poszkodowanych, by udzielić im pomocy – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu GOPR.

Samochody Land Rover są obecne w służbie GOPR nieprzerwanie od trzech dekad, pracując na swój wizerunek samochodów do zadań specjalnych. – Jesteśmy dumni, że możemy pomagać w niesieniu pomocy innym i wspieramy niezwykle odważnych profesjonalistów. Nasze samochody, tak jak ratownicy górscy, nie boją się trudnych wyzwań ani wymagających warunków. Cieszę się, że od dziś nasze samochody wchodzą do służby we wszystkich polskich górach, gdzie działają ratownicy GOPR, a my zostaliśmy strategicznym motoryzacyjnym partnerem GOPR – komentuje Jacek Górski, dyrektor zarządzający Inchcape JLR Poland.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *