Kolekcja Elegance i Racing dla fanów Alpine

Marka Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélégo, młodego pasjonata sportów motorowych. Alpine stało się legendą po zwycięstwie Alpine A110 „Berlinette” w dwóch edycjach Rajdu Monte Carlo w 1971 i 1973 roku. Dzisiaj Alpine powraca z nowym samochodem sportowym A110, a fani marki mogą cieszyć się gamą stylowej odzieży, galanterii skórzanej i akcesoriów.

Kolekcja Elegance

Projektanci kolekcji Elegance zainspirowali się typową dla marki Alpine stylistyką kierowcy dżentelmena. Charakterystycznym elementem kolekcji jest skóra w eleganckim i nieco nonszalanckim wydaniu. W kolekcji Elegance znajdziemy m.in. czarną skórzaną kurtkę, portfel, pasek, rękawiczki oraz szereg stylowych i praktycznych dodatków. Kolekcja jest dostępna we wszystkich salonach Alpine i w sklepie internetowym marki

https://boutique.alpinecars.com/fr

Kolekcja Racing

Kolekcja Racing została zaprojektowana z myślą o fanach marki Alpine. Jej inspiracją stała się sportowa rywalizacja. W kolekcji dominuje błękit, czerń i pomarańcz. Inspiracją dla ekspresyjnej i dynamicznej kolorystyki kolekcji, były oficjalne barwy samochodu A470 teamu Signatech-Alpine, zwycięzcy wyścigu 24H Le Mans w 2016 i 2018 roku w kategorii LMP2.

Najbardziej charakterystyczne przedmioty z kolekcji Racing to ponadczasowa błękitna czapka Alpine z tkaniny softshell, która idealnie dopasowuje się kształtem do głowy oraz pasująca do niej kamizelka. W kolekcji Racing znajdziemy także upominki i gadżety.

Gamę ubrań i galanterii dopełniają modele wszystkich samochodów koncepcyjnych i produkcyjnych (w skali 1:43 i 1:8) łącznie z wersją modeli Blue A110 Premiere Edition w skali 1:8 oraz A110 Legend w kolorze Thunder grey w skali 1:43.

Kolekcja Racing jest dostępna w salonach Alpine i w sklepie internetowym marki https://boutique.alpinecars.com/fr