Ken Block zginął w wypadku na skuterze śnieżnym

Podczas jazdy na skuterze śnieżnym w stanie Utach zginął Ken Block – legendarny showman i propagator motorsportu, który w swojej karierze startował m.in. w rallycrossie i rajdach WRC.

Informacje o śmierci Blocka przekazało biuro szeryfa hrabstwa Wasatch w stanie Utah. W oficjalnym komunikacie podano, że 55-letni Amerykanin miał wypadek podczas jazdy na skuterze śnieżnym i zginął na miejscu. Dokładne okoliczności zdarzenia na razie nie są znane, ale przypuszcza się, że Block zjeżdżał skuterem po stromym zboczu i po wywrotce pojazd przygniótł kierowcę. Tragiczne wieści zostały potwierdzone przez Hoonigan Racing Division – zespół założony przez Blocka. „Z najgłębszym żalem potwierdzamy, że Ken Block zginął dzisiaj w wypadku na skuterze śnieżnym. Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną. A co najważniejsze, ojcem i mężem. Będzie nam go bardzo brakowało”.

Ken Block był bardzo aktywny i popularny w mediach społecznościowych. Światową sławę przyniosła mu seria filmów z tzw. Gymkhaną, czyli widowiskową konkurencją prezentującą driftingowe i niemal kaskaderskie umiejętności kierowcy. Jedną z ostatnich części nakręcono w Las Vegas, a Blok prowadził wówczas elektryczne Audi. Jednak poważniejszą przygodę z motorsportem Amerykanin rozpoczął w 2005 roku od startów w rajdach samochodowych. Po występach w mistrzostwach USA przeniósł się do mistrzostw świata, zaliczając 25 rund WRC w latach 2007-2018. Najlepszym wynikiem Blocka było siódme miejsce w Rajdzie Meksyku w 2013 roku. Startował także w rallycrossie.

Nic dziwnego, że m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych pożegnało go wielu znakomitych zawodników.

To smutna wiadomość. Ken był wizjonerem, pełnym pasji i inspiracji. Jak nikt inny wiedział, jak połączyć sport motorowy z wielkim show. Żył pełnią życia i nigdy nie zapomnę jego uśmiechu” napisał Sebastien Ogier, ośmiokrotny rajdowy mistrz świata.

Jestem głęboko zasmucony, ponieważ dowiedziałem się o odejściu mojego przyjaciela, Kena Blocka. Był dla nas inspiracją i prawdziwym dżentelmenem tego sportu. W tym trudnym czasie jesteśmy myślami z jego rodziną i przyjaciółmi. RIP Ken Block” Mohammed Ben Sulayem, prezydent FIA (Międzynarodowej Federacji Samochodowej) i były kierowca rajdowy.

Ken Block pozostawił żonę i troje dzieci.

Tomasz Szmandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *