Jeroen Eijsink nowym prezesem zarządu Grupy Girteka

Grupa Girteka, największa europejska firma transportowa oparta na aktywach, kontynuuje wzmacnianie zespołu zarządzającego, powołując Jeroena Eijsinka na stanowisko prezesa zarządu od 1 sierpnia 2023 roku. Dotychczasowy prezes, Edvardas Liachovičius pozostaje członkiem zarządu.

Jeroen Eijsink wnosi bogate, międzynarodowe doświadczenie, nabyte w firmach Siemens i Deutsche Post DHL, a w szczególności C.H. Robinson, gdzie od 2015 r. Jeroen pełnił funkcję prezesa odpowiedzialnego za Europę. Założony w 1905 roku C.H. Robinson jest jedną z największych firm logistycznych na świecie.

Cieszę się, że Jeroen Eijsink wybrał Girtekę, aby kontynuować swoją 25-letnią międzynarodową karierę i przyspieszy nasz rozwój jako odpowiedzialnej firmy logistycznej. W 1997 roku, kiedy zostałem jednym z pierwszych pracowników Girteki, firma posiadała tylko 1 ciężarówkę, i tak właśnie zaczęło się moje życie zawodowe. W 2008 roku, gdy Girteka miała już 800 pracowników, 300 ciężarówek i sprzedaż na poziomie 50 mln euro rocznie, zostałem mianowany prezesem zarządu, co rozpoczęło drugi etap mojej kariery. Dziś, gdy Girteka ma 23 000 pracowników, blisko 10 000 ciężarówek i 2 mld euro rocznej sprzedaży, mam zaszczyt rozpocząć trzeci etap, zostając aktywnym członkiem zarządu Grupy – mówi Edvardas Liachovičius, obecny prezes zarządu Grupy Girteka.

Grupa Girteka to największa europejska firma transportowa oparta na aktywach, dostarczająca prawie 800 tysięcy ładunków całopojazdowych (FTL) rocznie, z ponad 9200 ciężarówkami i 9800 naczepami, która działa w Europie, Skandynawii i Azji. Firma jest spółką należącą w całości do Mindaugasa Raila (90%) i Edvardasa Liachovičiusa (10%).

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *