Javier Iriarte nowym prezesem Solarisa

Decyzją Grupy CAF i rady nadzorczej Solarisa, 1 stycznia 2023 roku Javier Iriarte został nowym prezesem zarządu Solaris Bus & Coach. Javier Calleja, który zarządzał firmą od października 2018 roku, zdecydował się odejść z powodów osobistych.

Javier Iriarte od 2018 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Solarisa, a także był odpowiedzialny za strategię i transformację firmy. Hiszpan ma bogate doświadczenie zawodowe w sektorze transportu publicznego. Od 2020 roku pełnił funkcję dyrektora ds. Strategii i Transformacji w obszarze pojazdów szynowych CAF. Wcześniej pracował w McKinsey & Company, realizując projekty w wielu branżach, m.in. motoryzacyjnej, kolejowej, lotniczej, stoczniowej czy zaawansowanych systemów elektronicznych. Posiada tytuł MBA (Master of Business Administration) uzyskany w IESE Business School (Barcelona) i na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (Kalifornia, USA). Ukończył także inżynierię przemysłową, uzyskując tytuł magistra inżyniera na uczelni TECNUN – Universidad de Navarra (Donostia – San Sebastian) oraz na University of Washington (Seattle, USA).

Javier Calleja, który zarządzał Solarisem od października 2018 roku, zdecydował się odejść z powodów osobistych. Jak poinformowała spółka w komunikacie, „po pomyślnym zakończeniu pierwszego cyklu strategicznego firmy w ramach Grupy CAF, zdecydował, że będzie kontynuował swoją karierę w innej branży”.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *