Iveco T-Way dla South Stream

Nowe Iveco T-Way zadebiutowało podczas premiery online, która miała miejsce w kwietniu tego roku. Pierwsza w Polsce ciężarówka tego typu została właśnie wydana firmie South Stream S.A. z siedzibą w miejscowości Kotorydz k/Tarczyna, która zajmuje się budową i utrzymaniem dróg i autostrad w Polsce.

Pierwszy w naszym kraju wydany klientowi pojazd Iveco T-Way, to model 450-konny z podwoziem w układzie osi 8×4. Zabudowę pojazdu w postaci wywrotki tylnozsypowej wykonała firma Skibicki.

Przeznaczony do pracy na budowach, w tym przypadku czerwony Iveco T-Way, jest napędzany nowoczesnym i ekonomicznym w eksploatacji silnikiem Cursor 13 o mocy 450 KM, współpracującym ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Hi-Tronix. Dużą ładowność oraz mobilność zarówno podczas poruszania się po drogach utwardzonych, jak i placach budów, zapewnia mu czteroosiowe podwozie z napędem w układzie 8×4. Wysoki komfort pracy kierowcy możliwy jest, dzięki nowoczesnej kabinie wyposażonej w klimatyzację oraz radioodbiornik z Bluetooth. Łączność z pojazdem oraz przesyłanie danych związanych z jego eksploatacją odbywa się za pomocą modułu telematyki Connectivity Box.

Firma South Stream zajmuje się budową oraz całorocznym utrzymaniem dróg i autostrad. Zapewnia również profesjonalne usługi transportu, sprzętowe oraz kierowania ruchem. W swojej flocie ma ponad sześćdziesiąt pojazdów różnych marek, z czego 12 stanowią ciągniki siodłowe Iveco Stralis AS oraz AT, oraz ciężarówki budowlane Iveco Trakker, a także Iveco Eurocargo 4×4. W najbliższym czasie flota South Stream zostanie powiększona o specjalistyczny ciągnik siodłowy Iveco T-Way, z nowej gamy pojazdów ciężkich Iveco.

Przekazanie pierwszego w Polsce Iveco T-Way, odbyło się w siedzibie autoryzowanego salonu oraz serwisu Iveco Uni-Truck Sp. z o.o. w Warszawie. Kluczyki do nowego pojazdu odebrał Krzysztof Mańkowski – dyrektor generalny South Stream, natomiast Iveco Poland reprezentował Robert Ryczywolski – Key Account Manager.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.