Iveco i Iveco Bus oficjalnymi partnerami 105. Giro d’Italia i Giro-E

Iveco poprowadzi tzw. „Carovanę” otwierającą każdy etap słynnego wyścigu kolarskiego, ze specjalnie przygotowanym samochodem ciężarowym Iveco S-WAY Natural Gas w kolorach Giro d’Italia, oraz zapewni flotę modeli Daily do obsługi logistycznej tego sportowego wydarzenia. Z kolei Iveco Bus dostarczy autobusy dla Giro-E, jedynych na świecie zawodów kolarskich rozgrywanych na rowerach ze wspomaganiem elektrycznym.

Obie marki zostały oficjalnymi parnerami-dostawcami Giro d’Italia 2022, co będzie okazją do zaprezentowania nisko- i zeroemisyjnych rozwiązań. Giro d’Italia i Giro-E stanowią doskonała platformę do komunikowania przesłania zrównoważonego rozwoju w transporcie towarów i ludzi. Giro d’Italia jest jednym z prestiżowych dorocznych wydarzeń kolarskich z serii Grand Tour, obok Tour de France i Vuelta de España. W 2022 r. odbędzie się już 105. edycja wyścigu, którego przebieg śledzą kibice na pięciu kontynentach w liczbie szacowanej na 900 milionów. Natomiast Giro-E, jedyne wydarzenie sportowe rozgrywane na rowerach ze wspomaganiem elektrycznym, jest imprezą towarzyszącą głównym zawodom i szybko poszerza własną widownię.

Jako marka o mocnych włoskich korzeniach i pionier transformacji energetycznej w branży transportowej jesteśmy dumni ze statusu oficjalnego dostawcy Giro d’Italia” – powiedział Alessandro Massimino, Head of Marketing and Product Management Iveco Truck Business Unit. „Wydarzenia sportowe światowej rangi, cieszące się tak szerokim międzynarodowym zainteresowaniem, są świetną okazją do zaprezentowania naszej marki i zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W szczególności Iveco S-WAY na czele „Carovany” dowodzi, że dzięki naszej technologii gazu ziemnego czysty długodystansowy transport towarów jest dziś możliwy. Giro-E i EXPO-E to doskonałe miejsca dla Iveco Bus, pioniera i eksperta w dziedzinie pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami energii” – ocenił Stéphane Espinasse, Head of Sales & Products, Iveco Bus.

Iveco ze swoimi pojazdami będzie towarzyszyć najlepszym kolarzom na świecie w trakcie 21 etapów Giro d’Italia 2022. Wyścig rozpocznie się 6 maja w Budapeszcie. Pierwsze trzy etapy zaplanowano właśnie na Węgrzech, a kolejne już we Włoszech, z finiszem w Weronie 29 maja. Każdego dnia wyścigu Iveco S-Way LNG będzie otwierał „Carovanę”, czyli paradę udekorowanych pojazdów poprzedzających peleton dla rozgrzania nastroju rozrywką i muzyką. Samochód ciężarowy został specjalnie przygotowany do tej roli. Nadwozie ma charakterystyczny dla Giro d’Italia różowy kolor, a źródłem energii jest ekologiczny skroplony gaz ziemny (LNG).

Iveco dostarczy również 10 lekkich samochodów dostawczych IVECO Daily, które będą wykorzystywane do transportu i logistyki w trakcie zawodów, 2 kolejne Daily w różowych barwach Giro d’Italia na „Carovanę” oraz 7 takich pojazdów do obsługi Giro-E 2022. Wszystkie 19 modeli Daily wyposażono w oszczędne i zapewniające zrównoważoną eksploatację silniki Iveco najnowszej generacji.

Z kolei jako oficjalny dostawca Giro-E 2022, Iveco Bus dostarczy autobus Evadys z silnikiem najnowszej generacji przystosowanym do zasilania paliwem ze źródeł odnawialnych. Pojazd będzie służył do przewozu zawodników ścigających się na rowerach ze wspomaganiem elektrycznym. Firma zapewni organizatorom także autobus Crossway Natural Gas zaprojektowany do przewozu osób na trasach miejskich i międzymiastowych. Model został uhonorowany tytułem „Zrównoważonego Autobusu Roku 2018” i szybko zdobywa popularność w ślad za błyskawicznym wzrostem zapotrzebowania na autobusy napędzane gazem ziemnym.

Iveco Bus pojawi się także na wystawie EXPO-E towarzyszącej zawodom Giro-E. Ekspozycję można będzie oglądać przez cztery weekendy: w Katanii (8–10 maja), Neapolu (14–15 maja), Turynie (21–22 maja) oraz Weronie (28–29 maja). Marka pokaże na niej elektryczny autobus miejski E-Way.

(red) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.