Iveco dostarczy 2000 egzemplarzy eDaily firmie Petit Forestier

Firma Iveco oraz Petit Forestier Group, europejski lider wynajmu i leasingu samochodów chłodniczych, poinformowały o podpisaniu porozumienia na temat dostawy 2000 egzemplarzy modelu eDaily jako podwozia pod zabudowę. Pojazdy zostaną wyposażone w zabudowę chłodniczą, którą zamontuje firma Lecapitaine należąca do Petit Forestier.

Komunikat ogłoszono na targach IAA 2022, w dniu oficjalnej premiery eDaily na konferencji prasowej Iveco. Goście wystawy mogą zobaczyć na stoisku Iveco pojazd podobny do tych, które zasilą flotę Petit Forestier – jest to model z zabudową chłodniczą Urban Box Body. Pierwsze 200 pojazdów będzie dostarczone do odbiorcy w 2023 roku.

Dzisiejszy dzień otwiera ważny etap w długofalowej współpracy Iveco z Petit Forestier. Obie firmy od zawsze wykazują głębokie zainteresowanie zrównoważonym rozwojem oraz innowacyjnym podejściem do transformacji energetycznej. Petit Forestier już na wczesnym etapie dołączyła do nas na drodze do zielonego transportu, zamawiając modele zasilane gazem ziemnym, gdy było to jedyne dojrzałe, dostępne ekologiczne rozwiązanie w tym zakresie. Teraz nasz klient podejmuje kolejny krok, jako jeden z pierwszych składając zamówienie na eDaily. Porozumienie potwierdza zaufanie Petit Forestier do IVECO jako partnera w pionierskiej transformacji energetycznej w sektorze dostaw chłodniczych” – powiedział Luca Sra, President Truck Business Unit Iveco Group.

W 2023 roku klienci Petit Forestier prowadzący działalność w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii uzyskają priorytetowy dostęp do wynajmu eDaily. Flota licząca początkowo 200 pojazdów powiększy się do 2000 egzemplarzy do 2026 roku.

Nowy eDaily to „elektryczny bliźniak” Iveco Daily z konwencjonalnym napędem, zachowujący charakterystyczne atuty tego modelu. Oferuje osiągi zbliżone do samochodów z silnikami Diesla i zasięg do 400 km w ruchu miejskim, przy ładowności i możliwości holowania przyczepy na niespotykanym w tym segmencie poziomie. Na uwagę zasługuje fakt, że eDaily przygotowuje grunt dla pełnej elektryfikacji transportu ciężkiego i dostawczego. Montowane w nim elektryczne przystawki odbioru mocy do 15 kW idealnie nadają się do napędzania agregatów chłodniczych. eDaily w wersji chłodnia przeszedł intensywne testy oparte na doświadczeniu Petit Forestier. Na samochodzie zamontowano skrzynię chłodniczą Urban zaprojektowaną przez Lecapitaine (odział firmy Petit Forestier odpowiedzialny za zabudowy nadwozi). Konstrukcja poprawia ergonomię lekkiego pojazdu, zwiększając jednocześnie jego ładowność. Dzięki obniżonej masie, ekologicznej izolacji i zoptymalizowanej aerodynamice, zabudowa Urban przyczynia się do zwiększenia energooszczędności pojazdu.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *