Hyundai dostarczy elektryczny samochód dostawczy dla Iveco

Hyundai Motor Company i Iveco Group ogłosiły podpisanie umowy na dostawę całkowicie elektrycznego lekkiego samochodu dostawczego, opartego na platformie Hyundai Global eLCV. Nowy pojazd dołączy do oferty Iveco Group, wzbogacając portfolio lekkich samochodów dostawczych marki obok dobrze znanego już modelu Daily.

W ceremonii podpisania umowy, która odbyła się w siedzibie Hyundai Motor Company w Seulu, wzięli udział Jaehoon Chang, President & CEO, Hyundai Motor Company, Ken Ramírez, Executive Vice President and Head of Global Commercial Vehicle & Hydrogen Business, Hyundai Motor Company, Gerrit Marx, CEO, Iveco Group oraz Luca Sra, President, Truck Business Unit, Iveco Group.

Hyundai Motor i Iveco Group rozpoczęły współpracę w marcu 2022 r. i od tego czasu wygenerowały konkretne rezultaty związane z pojazdami użytkowymi napędzanymi wodorem, w tym wspólny rozwój eDaily FCEV i wprowadzenie na rynek autobusu miejskiego E-Way FCEV. Nowa umowa nie tylko oznacza rozszerzenie partnerstwa, aby objąć szerszą gamę rozwiązań przyjaznych dla środowiska, ale także podkreśla wspólne zaangażowanie obu firm w przyspieszenie przejścia na neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla mobilność i transport.

Pojazd z logo Iveco będzie pierwszym modelem eksportowym, w którym zastosowana zostanie nowa, globalna, w pełni elektryczna platforma Hyundaia dla lekkich pojazdów użytkowych (eLCV) – dedykowana dla pojazdów użytkowych o masie całkowitej od 2,5 tony do 3,5 tony. Innowacyjna platforma obejmuje najnowszą technologię Hyundai dla pojazdów BEV nowej generacji z niskopodłogową konstrukcją, która umożliwia zwiększoną użyteczność przy załadunku i przewożeniu ładunków, zaprojektowaną w celu zaspokojenia pojawiających się potrzeb przyszłych zelektryfikowanych pojazdów użytkowych na rynku.

W ramach partnerstwa Hyundai będzie produkować i dostarczać podwozia z kabiną Iveco na rynek europejski, a Iveco Group będzie lokalnie dostosowywać i dystrybuować kompletne pojazdy wyłącznie za pośrednictwem swoich kanałów sprzedaży. Nowy pojazd Iveco Group oparty na platformie Hyundai Global eLCV będzie miał swoją premierę na tegorocznych targach IAA Transportation 2024, które odbędą się w dniach 16-22 września 2024 r. w Hanowerze w Niemczech.

Wprowadzenie tego w pełni elektrycznego pojazdu jest szczególnie ekscytujące dla rynku europejskiego, gdzie dystrybucja, dostawy miejskie i podmiejskie są kluczowymi zadaniami dla operatorów logistycznych. Jesteśmy przekonani, że ta umowa nie tylko wzmocni naszą ofertę produktową, ale także pogłębi nasze relacje z Hyundai, wyznaczając drogę do dalszych wspólnych projektów, które przyczynią się do rozwoju bardziej zrównoważonego społeczeństwa – powiedział Luca Sra, President, Truck Business Unit, Iveco Group.

Cieszymy się, że możemy dalej rozszerzać portfolio produktów naszego partnerstwa, wykorzystując naszą nową, całkowicie elektryczną platformę lekkich pojazdów użytkowych. Wierzymy, że nasza globalna platforma eLCV, w połączeniu z doświadczeniem Iveco Group na rynku europejskim, będzie siłą transformacyjną na rynku LCV, przyczyniając się do przyspieszenia neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości w Europie – dodał Ken Ramírez, wiceprezes wykonawczy i szef globalnego biznesu pojazdów użytkowych i wodorowych w Hyundai Motor Company.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *