Hołowczyc rozpoczyna off-roadowy sezon

Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję rozpoczyna sezon za kierownicą BMW X3, którym wystartuje w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie.

Impreza zostanie rozegrana na dobrze znanym wszystkim fanom cross-country poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim. Zawodnicy dwukrotnie przejadą odcinek specjalny o długości 151 km, który będzie klasyczną, poligonową próbą, łączącą w sobie szybkie partie, na których auta uzyskują maksymalne prędkości z technicznymi fragmentami, preferującymi przede wszystkim umiejętności kierowcy.

Hołowczyc wystartuje z numerem 201 i będzie bronił tytułu mistrza Polski. Po ubiegłorocznym powrocie na rajdowe trasy i zdobyciu Pucharu Europy i mistrzostwa Polski sezon 2022 zapowiada się równie ekscytująco. „W ostatni weekend miałem okazję testować nasze BMW X3, którym w tym sezonie będziemy startować w mistrzostwach Polski. Samochód jak zawsze jest świetnie przygotowany przez moich mechaników z Hołowczyc Racing. Starty na krajowym podwórku traktujemy jako doskonałe sprawdzenie się w boju. Już w niedzielę zobaczymy, jak przepracowaliśmy zimę i czy nadal jesteśmy w takim gazie jak ostatnio” – zapowiada popularny Hołek.

Poza Krzysztofem Hołowczycem z Łukaszem Kurzeją w najszybszej klasie T1 wystartuje m.in. utytułowany duet Michał i Julita Małuszyńscy w MINI ALL4 oraz Paweł Molgo z Maciejem Martoem w Fordzie F150.

Tomasz Szmandra, źródło: Hołowczyc Racing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *