Grupa Volkswagen i Elli tworzą największą sieć stacji ładowania w Europie

Grupa Volkswagen i jej spółka, zajmująca się ładowaniem i energią Elli osiągnęły kolejny kamień milowy: 400 tys. punktów ładowania w Europie. Oznacza to, że Elli obsługuje obecnie największą sieć ładowania w Europie, z ponad 800 dostawcami w 27 krajach. W ciągu ostatnich 18 miesięcy sieć podwoiła liczbę punktów ładowania.

Elli ostatnio rozszerzyło swoją sieć w zachodniej i północnej Europie, dodając do swojego portfolio szwedzką firmę energetyczną Vattenfall i holenderskiego specjalistę od szybkiego ładowania Fastned. Należąca do Grupy Volkswagen spółka Elli stale zwiększa liczbę dostępnych dla swoich klientów punktów ładowania. Jest ich już 400 tysięcy w 27 krajach Europy.

Szybka i łatwa w obsłudze, a przede wszystkim dostępna w całej Europie – właśnie taka jest sieć ładowarek spółki-córki Volkswagena – Elli. By wciąż zwiększać liczbę punktów ładowania firma zawarła wiele sojuszy i partnerstw, między innymi z takimi dostawcami energii jak Enel i Iberdrola, grupą paliwową BP oraz spółką joint venture IONITY. Cel tych działań jest jeden: zapewnić kierowcom pojazdów elektrycznych międzynarodową, łatwo dostępną sieć stacji ładowania.

Obecnie w ramach usługi zintegrowano około 800 dostawców. Ostatnio Elli dodało około 24 tys. stacji Vattenfall w Niemczech, Holandii, Norwegii i Szwecji wraz z 1000 punktów ładowania o dużej mocy, obsługiwanych przez Fastned w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji i Szwajcarii. Kilka miesięcy wcześniej sieć została rozbudowana w Wielkiej Brytanii o 6800 stacji ładowania zarządzanych przez BP Pulse.

Kluczem do codziennej mobilności elektrycznej jest łatwy dostęp do punktów ładowania. Zrobiliśmy ogromny krok w kierunku realizacji naszej wizji, oferując 400 tys. punktów ładowania w Europie. Zgodnie z naszą strategią New Auto, oferujemy obecnie największy ekosystem dla kierowców pojazdów elektrycznych w Europie i nie ustaniemy w pracach nad rozbudową sieci ładowania” – powiedziała Elke Temme, prezes Elli i wiceprezes ds. ładowania i energii Grupy Volkswagen.

Jako dostawca usług mobilności, Elli oferuje swoje usługi kierowcom pojazdów elektrycznych wszystkich producentów. Z sieci Elli mogą korzystać jej klienci oraz użytkownicy samochodów marek: Seat, Cupra, Skoda i Volkswagen, natomiast usługa ładowania oferowana przez Audi zostanie włączona do oferty Elli w przyszłym roku. Jak podkreślają przedstawiciele marki, ładowanie i energia to nowy, obiecujący obszar biznesowy dla Grupy Volkswagen.

(red) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *