Grupa PGD wspiera pomoc humanitarną dla Ukrainy

Grupa PGD podarowała Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) Forda Transita w wersji dziewięcioosobowej, który zdążył już efektywnie włączyć się w pomoc na terenie objętej wojną Ukrainy.

Auto dostarcza do Ukrainy wszystko to, co Fundacja PCPM zdobędzie od darczyńców. W przerwach między kursami do naszego sąsiada dotkniętego rosyjską agresją, Ford Transit jest podstawowym narzędziem logistycznym Centrum Tranzytowego przy Dworcu Warszawa Wschodnia. Służy przede wszystkim do rozwożenia darów do docelowych miejsc pobytu poza Warszawą rodzin uchodźców wojennych. Dowozi też potrzebne produkty do Centrum Tranzytowego.

Taki samochód to dla nas ogromne wsparcie. Do Ukrainy dostarczamy żywność, pakiety higieniczne, leki, a także brakujące sprzęty. Dzięki darowiźnie o każdej porze dnia i nocy jesteśmy gotowi do przewozu tych, którzy musieli uciekać przed wojną – mówi Michalina Chachuła z Fundacji PCPM.

Bardzo wysoko cenimy działalność PCPM, dlatego już kilka lat temu zdecydowaliśmy się na współpracę z Fundacją. Na kolejnym etapie naszego wsparcia cieszymy się, że możemy pomagać w tak użytecznej formie – tłumaczy Tomasz Rytwiński, dyrektor zarządzający Grupy PGD.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *