Grupa PGD wchodzi na rynek wrocławski

Drugi co do wielkości sprzedawca samochodów w Polsce – Grupa PGD (Polska Grupa Dealerów) zainaugurowała we Wrocławiu działalność swojego piątego autoryzowanego salonu Forda, a w najbliższych dniach uruchomi czwarte dealerstwo Mitsubishi Japan Motors oraz usługi blacharsko-lakiernicze.

Grupa PGD należy do Holdingu 1, polskiej grupy kapitałowej, działającej w branżach motoryzacji, mobilności, budownictwa mieszkaniowego i biurowego oraz w obszarze innowacji technologicznych. Od 21 marca rozpoczął działalność salon Forda we Wrocławiu przy ul. Bardzkiej, którego powierzchnia ekspozycyjna wynosi około 550 m2. Jest to dealerstwo kupione przez Grupę PGD od spółki Pol-Motors. Działa tu ponadto serwis wyposażony w 12 stanowisk naprawczych oraz stanowisko do badania geometrii zawieszenia. Obiekt ma również dwustanowiskową myjnię, recepcję przejazdową do przyjęć klientów oraz Stację Kontroli Pojazdów. – Zauważamy ogromny potencjał zarówno miasta, jak i całego regionu, stąd decyzja o dalszym rozwoju – wyjaśnia Adam Pietkiewicz, prezes Holding 1, w skład którego wchodzi Grupa PGD.

Natomiast stacja dealerska Mitsubishi Japan Motors powstaje w Długołęce przy ul. Wrocławskiej 58, gdzie obecnie funkcjonuje sprzedaż samochodów używanych pod ogólnopolską marką Autopunkt oraz serwis Infiniti. Salon zajmuje miejsce dawnej placówki Infiniti, której to marki samochodów Grupa PGD-IP przestała sprzedawać w Polsce 2 lata temu, wraz z wycofaniem się japońskiej firmy z rynku europejskiego. Obiekt oferujący modele marki Mitsubishi ma zostać oddany do użytku w połowie kwietnia tego roku.

W salonach, serwisach oraz w działalności blacharsko-lakierniczej zatrudnienie znajdzie kilkudziesięciu wykwalifikowanych specjalistów zarówno w części handlowej, jak i serwisowej. W placówkach dostępna jest pełna gama usług: diagnostyka, naprawy, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, serwis mechaniczny, wymiany opon, klimatyzacji oraz naprawy blacharsko-lakiernicze.

Według danych dystrybutora, Grupa PGD jest liderem sprzedaży Mitsubishi w Polsce. Wrocław będzie czwartym dealerstwem sieci Japan Motors (po Bielsku-Białej, Sosnowcu i Warszawie). PGD jest także wiceliderem sprzedaży aut marki Ford w Polsce, tuż po Grupie Bemo. Spółka należąca do Holdingu 1 ma już cztery oddziały Forda: w Warszawie, Katowicach i dwa w Krakowie, a teraz piąty we Wrocławiu.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *