Grupa EFL i Honda Polska przedłużają współpracę

Grupa EFL, czołowy gracz na rynku finansowania pojazdów, przedłuża umowę o współpracy z polskim oddziałem firmy Honda Motor Europe, która w ramach programu Honda Financial Services trwa nieprzerwanie od kwietnia 2019 roku.

Grupa EFL nadal będzie dostarczać pakiet produktów finansowych dla całej sieci dealerskiej japońskiego producenta. Obecnie ponad połowa samochodów i niemal połowa motocykli marki Honda, które są finansowane leasingiem, została zakupiona przez EFL. Od początku współpracy sfinansowanych zostało łącznie 5 155 samochodów i 2 251 motocykli o wartości 628,6 mln zł. W samym tylko 2023 roku wartość udzielonego finasowania wyniosła 105,9 mln zł i została przeznaczona na zakup 649 aut i 733 jednośladów Hondy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego przebiegu współpracy z EFL i dlatego cieszy nas, że będzie ona nie tylko kontynuowana, lecz także rozszerzona. Dołączenie do programu Carefleet daje nam możliwość efektywnego dotarcia do ważnego dla nas segmentu klientów i promowania odświeżonej gamy pojazdów Hondy, która w 2023 roku poszerzyła się o całkowicie nową wersję Hondy CR-V oraz modele ZR-V i e:Ny1. Liczymy więc, że nasze dalsze wspólne działania z Grupą EFL będą niezwykle owocne – mówi Sebastian Jezierski, Head of Automobile Honda Polska.

EFL oraz tworzące grupę spółki dostarczą rozwiązania finansowe dla wszystkich dealerów Honda Polska. Przedłużona umowa obejmuje m.in. kredyt 50/50, pożyczkę, leasing operacyjny i kapitałowy, wynajem krótko- i długoterminowy, a także wynajem konsumencki. Wdrożony w salonach dealerskich Hondy model sprzedaży usług finansowych online umożliwia podpisanie umowy w czasie jednej wizyty.

W ramach współpracy kontynuowane będzie finansowanie zapasów magazynowych całej sieci dealerskiej Honda, zarówno jeśli chodzi o samochody osobowe jak i motocykle. Nowa umowa przewiduje też, że pojazdy Hondy znajdą się w ofercie spółek z Grupy EFL, tj. EFL, Carefleet oraz CA Bank Polska.

Aktualnie, w ramach partnerstwa z Hondą, Grupa EFL rozwija ofertę dla klientów biznesowych, ze szczególnym naciskiem na rozwiązania najmu długoterminowego samochodów oferowanego przez spółkę Carefleet. Dodatkowo już wkrótce ma być dostępny najnowszy produkt – finansowanie wynajmu skutera elektrycznego Honda EM1.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *