Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 zwycięża w teście ADAC

Opona Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 zajęła pierwsze miejsce w teście opon całorocznych w rozmiarze 205/55R16 przeprowadzonym przez niemiecką, niezależną organizację ADAC. Jest to pierwsza opona całoroczna, która kiedykolwiek otrzymała ocenę „dobrą” w tym prestiżowym rankingu.

ADAC, największe stowarzyszenie motoryzacyjne w Europie, we współpracy z austriackim ÖAMTC i szwajcarskim TCS, przetestowało 16 modeli całorocznych w rozmiarze 205/55 R16 pod kątem bezpieczeństwa na śniegu, jazdy na mokrych i suchych nawierzchniach oraz równowagi środowiskowej.

Przyznając oponie Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 pierwsze miejsce w rankingu, testerzy ADAC podkreślili jej „dobrze zbalansowane” właściwości, bez „rażących słabości w żadnym obszarze”, oraz dobre wyniki na mokrych i zimowych drogach. Kluczowym czynnikiem do zwycięstwa okazała się dobra równowaga środowiskowa modelu Goodyear, wyrażona w wysokiej wydajności, niskim zużyciu opon i ponadprzeciętnym przewidywanym przebiegu.

Vector 4Seasons Gen-3 okazała się najlepsza pod względem przebiegu, osiągając 67 000 km, czyli o 45,6% więcej niż ostatnia sklasyfikowana w tej kategorii opona.

Kolejne sukcesy opony Goodyear w prestiżowych testach podkreślają nasze nieustanne zaangażowanie w rozwój przełomowych technologii. Jesteśmy szczególnie dumni, że opona Vector 4Seasons Gen-3 została pierwszą całoroczną oponą, która osiągnęła ogólną ocenę „dobrą” w teście ADAC, co odzwierciedla jej możliwości na suchych, mokrych i zaśnieżonych nawierzchniach oraz doskonały przebieg tłumaczy Ben Glesener, dyrektor regionalny Goodyear ds. Technologii w regionie EMEA.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *