Frank-Steffen Walliser nowym CEO marki Bentley

Frank-Steffen Walliser obejmuje stanowisko prezesa i dyrektora generalnego marki Bentley. Tym samym po niemal 30 latach pracy żegna się z Porsche. Walliser zastąpi w Bentley’u Adriana Hallmarka, który opuścił brytyjską markę w marcu tego roku. Nowy szef rozpocznie pracę 1 lipca.

Bentley zyskuje doświadczonego inżyniera z wyraźną wiedzą produktową i technologiczną, który wprowadził na ulice definiujące markę Porsche modele, w tym Porsche 918 Spyder. Jego wiedza na temat segmentu luksusowego będzie nieoceniona i jeszcze mocniej przybliży markę Bentley do stania się wiodącym dostawcą luksusowych samochodów – powiedział Gernot Döllner, prezes zarządu Audi AG, obejmujący w Grupie Volkswagen marki: Audi, Lamborghini, Bentley i Ducati.

Podchodzę do tej pracy z wielkim szacunkiem i cieszę się, że będę miał zespół w Crewe, który wykazał się imponującą wydajnością w ciągu ostatnich kilku lat. Ciągła transformacja przemysłu motoryzacyjnego będzie głównym wyzwaniem dla marki Bentley, które z przyjemnością podejmę z zespołem. Jestem przekonany, że Bentley będzie nadal wyznaczać standardy w segmencie aut luksusowych – zapewnił Frank-Steffen Walliser.

W 1995 roku, po studiach z zakresu inżynierii mechanicznej ze specjalizacją w silnikach spalinowych i zarządzaniu technologią, Frank-Steffen Walliser dołączył do marki Porsche. W 2010 roku stanął na czele zespołu projektowego odpowiedzialnego za rozwój modelu 918 Spyder. Od 2014 roku pełnił funkcję szefa działu motorsportu, a na początku 2019 roku stanął na czele działu rozwoju pojazdów Porsche.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *