Flota Iveco na trasie koncertowej z zespołem Metallica

Iveco ma zapewnić niskoemisyjny transport dla trasy koncertowej zespołu Metallica dzięki swoim pojazdom napędzanym gazem ziemnym, energią elektryczną oraz paliwami odnawialnymi dla silników wysokoprężnych. Część floty będzie zasilana niskoemisyjnymi paliwami Shell dostarczanymi przez europejską sieć firmy.

Iveco dołączy do zespołu Metallica podczas europejskiej trasy koncertowej M72 World Tour w ramach partnerstwa ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku w Barcelonie podczas premiery odnowionej gamy pojazdów. Iveco współpracuje z zespołem rockowym i zapewnia niskoemisyjny transport na trasie do wszystkich 9 miast trasy koncertowej w Europie (Monachium, Mediolan, Wiedeń, Helsinki, Kopenhaga, Oslo, Clisson, Warszawa i Madryt), dostarczając pojazdy ciężarowe i minibusy napędzane gazem ziemnym, energią elektryczną oraz odnawialnym olejem napędowym na potrzeby logistyki zespołu Metallica oraz transportu sprzętu koncertowego. Model Iveco zasilany energią elektryczną z ogniw paliwowych dołączy również do wieloenergetycznej floty na ostatnich etapach trasy w Hiszpanii. Iveco będzie również współpracować z firmą Shell tankując pojazdy na tej sieci stacji paliw.

– Cieszymy się, że możemy wyruszyć w drogę z niesamowitą Metallicą. Nasze pojazdy z napędem alternatywnym zasilane niskoemisyjnymi paliwami Shell przyczynią się do zmniejszenia śladu węglowego zespołu podczas europejskiej części trasy koncertowej M72 Tour. Wieloenergetyczna flota, spersonalizowana specjalną edycją barw Metalliki, będzie działać jako potężny ambasador zrównoważonego transportu podczas podróży po drogach w całej Europie i w miejscach koncertów – powiedział Luca Sra, President Truck Business Unit, Iveco Group.

Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z Iveco Group, przedstawili nam swoją wizję tego projektu i tego, jak chcą zmienić przyszłość transportu i emisji dwutlenku węgla. Od razu wiedzieliśmy, że cele Metalliki są zbieżne z ich celami i zdaliśmy sobie sprawę z ogromnego potencjału redukcji emisji CO2 w pojazdach ciężarowych używanych do transportu. Nasze partnerstwo rozpoczynamy w maju 2024, kiedy światowa trasa koncertowa M72 ruszy w Europie, a pojazdy Iveco napędzane gazem ziemnym, energią elektryczną i odnawialnym olejem napędowym będą przewozić nasz sprzęt z miasta do miasta. Wspólnie będziemy mogli przyczynić się do realizacji zobowiązania Iveco Groupndo osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku. To niesamowite, że możemy być tego częścią – skomentowali przedstawiciele zespołu Metallica.

Wieloenergetyczna flota Iveco

Flota wspierająca europejski etap trasy koncertowej Metalliki będzie składać się z 10 pojazdów ciężarowych S-Way napędzanych gazem ziemnym i 4 S-Way napędzanych odnawialnym olejem napędowym, które będą wykorzystywane do transportu sprzętu zespołu z wykorzystaniem sieci tankowania Shell. Uzupełnieniem floty wieloenergetycznej będzie konwój zapewniający dalszą logistykę i wsparcie w postaci dwóch modeli S-eWay – pierwszego w pełni elektrycznego samochodu ciężarowego wyprodukowanego przez Iveco, dwóch S-Way LNG i jednego S-Way napędzanego odnawialnym olejem napędowym. Iveco S-eWay Fuel Cell dołączy do konwoju podczas ostatnich hiszpańskich koncertów. Natomiast transport dla członków zespołu zapewnią minibusy eDaily i autokar Evadys, siostrzanej spółki Iveco Bus.

Flota Iveco inspirowana albumem Metallica

Iveco Group Centro Stilo zaprojektowało efektowną specjalną edycję barw dla całej swojej floty, czerpiąc inspirację z albumu 72 Seasons zespołu Metallica. To wyjątkowe zdobienie charakteryzuje się eleganckim czarnym designem z żywymi żółtymi akcentami, odzwierciedlającymi estetykę albumu. W szczególności przedni grill prezentuje kultowe logo Metallica, symbolizujące partnerstwo między Iveco a kultowym zespołem rockowym. Limitowana seria 72 samochodów ciężarowych o dużej ładowności z ekskluzywnym wyposażeniem inspirowanym Metalliką, zostanie wprowadzona na rynek w drugiej połowie roku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *