Firma Astara nowym importerem Nissanów w Polsce

Nissan ogłosił sfinalizowanie umowy z firmą Astara, specjalizującą się w dystrybucji i usługach w zakresie mobilności, której przedmiotem jest dystrybucja nowych pojazdów, części i usług w Polsce. W ubiegłym roku Astara przejęła także dystrybucję aut marki Mitsubishi na terenie naszego kraju.

Jak czytamy w komunikacie: W ramach średniookresowego planu Nissan NEXT, Nissan przekształca się w firmę efektywniejszą, lepiej zorganizowaną, bardziej ukierunkowaną i zorientowaną na generowanie zysku. To partnerstwo zapewni ciągłą rentowność działalności Nissana w Polsce, poprawi zorientowanie na rynek i sprawność działania oraz lepiej zaspokoi potrzeby klientów i partnerów handlowych firmy.

Obecnie Polska wraz z Ukrainą stanowią regionalną jednostkę biznesową Nissana na Europę Środkowo-Wschodnią. W ramach nowej umowy wszystkie działania na polskim rynku zostaną przeniesione do firmy Astara jako nowego partnera dystrybucyjnego na rynku. Spółka prowadząca działalność na Ukrainie pozostanie własnością Nissana.

Rynki europejskie szybko ewoluują, a my koncentrujemy się na zapewnieniu odpowiednich zasobów, aby sprostać zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom klientów. Decyzja ta jest wynikiem dogłębnej analizy naszej działalności w Polsce. Jesteśmy przekonani, że ta zmiana zaowocuje poprawą naszych wyników i zwiększeniem satysfakcji naszych klientów” – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

Jako Astara jesteśmy zaszczyceni, że możemy dodać Nissana do naszej działalności dystrybucyjnej w Polsce. Tak innowacyjna i zorientowana na klienta marka jest wielkim atutem w naszym polskim portfolio i dołożymy wszelkich starań, aby ją z dumą reprezentować wobec jej lojalnych klientów, sieci dealerskiej i partnerów biznesowych. Polska jest bez wątpienia kluczowym rynkiem dla firmy Astara i jesteśmy przekonani, że Nissan przyczyni się do naszego wspólnego sukcesu” – powiedział Olivier Sermeus, dyrektor zarządzający oddziału Astara w Europie Zachodniej.

Zmiany w strukturze biznesowej Nissana w Polsce zostały już zakomunikowane pracownikom oraz dealerom Nissana w Polsce i na Ukrainie. Przeniesienie działalności biznesowej Nissana w Polsce do firmy Astara ma się zakończyć w sierpniu br.

Działająca od 1979 roku Astara (wcześniej znana jako Berge Automocion) to jedna z największych na świecie grup motoryzacyjnych. Jest obecna w 19 krajach, na 3 kontynentach: w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej. Do grupy Astara w Polsce należy generalny dystrybutor aut marki Mitsubishi, czyli firma Astara Poland (wcześniej MMC Car Poland).

Źródło: Samar/Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *