Falken prezentuje nowe superwydajne opony całoroczne

W ostatnich latach opony całoroczne znacząco zwiększyły swój udział w rynku. Wprowadzając do oferty nową oponę Euroall Season AS220 PRO, firma Falken Tyre Europe GmbH oferuje wysokiej jakości produkt w tej kategorii, przeznaczony szczególnie do pojazdów o wysokich osiągach.

Cecha charakterystyczna tej cichej i komfortowej opony o dynamicznych właściwościach jezdnych to asymetrycznie zaprojektowany bieżnik. Opona jest dostępna w 46 rozmiarach o średnicy od 17 do 21 cali, przekroju od 35 do 65% i ma wskaźnik prędkości V (do 240 km/h) oraz W (do 270 km/h).

W analizach poprzedzających rozwój nowej opony firma Falken ustaliła, że zimą coraz częściej jest wilgotno. Dlatego ta nowość nie tylko powinna doskonale zachowywać się na mokrej nawierzchni, ale także zapewniać bezpieczeństwo zimą na zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Z tego powodu powstał synergiczny całoroczny bieżnik, zapewniający zrównoważone osiągi w każdych warunkach. Inżynierowie opracowali wewnętrzną część bieżnika, zoptymalizowaną pod kątem jazdy po śniegu oraz błocie pośniegowym, i połączyli ją z zewnętrzną częścią zaprojektowaną z kolei pod kątem bardzo dobrych osiągów na suchej i mokrej nawierzchni. Inteligentne współdziałanie tych dwóch obszarów bieżnika spowodowało, że opona Euroall Season AS220 PRO oferuje sportowe wrażenia z jazdy i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Patrząc na wzór bieżnika nowej opony, można zauważyć stabilny bark zewnętrzny i dwa szerokie obwodowe rowki bieżnika, które zapewniają bardzo dobre odprowadzanie wody i świetnie chronią oponę przed aquaplaningiem. Po wewnętrznej stronie znajdują się naprzemienne obniżone rowki o profilu schodkowym, które zapewniają przyczepność na śniegu i zapobiegają jego ześlizgiwaniu się podczas przyspieszania lub hamowania. Uzupełnione drobnymi nacięciami bieżnika i lamelami rowki w swoim układzie zapewniają dobrą przyczepność i precyzyjne prowadzenie. Rowki chwytają i ściskają śnieg, a powstała w ten sposób przyczepność i inne oddziałujące mechanizmy blokujące zapobiegają poślizgowi opon.

Aby sprostać wymaganiom kierowców samochodów o wysokich osiągach, Falken zoptymalizował konstrukcję opony, poprawiając jej kontur. Opona Euroall Season AS220 PRO zapobiega w ten sposób zakrzywieniu bieżnika, a siły odśrodkowe występujące przy dużych prędkościach są kompensowane, dlatego kontakt z nawierzchnią osiąga bardzo wysoki poziom. W rezultacie stabilność jazdy satysfakcjonuje także przy bardzo dużych prędkościach, a reakcja na ruchy kierownicą lub hamowanie jest zawsze bezpośrednia.

W wewnętrznych testach, w których AS220 PRO została zestawiona z wewnętrznym punktem odniesienia, innowacja nie tylko podnosi wysoko poprzeczkę w zakresie prowadzenia na mokrej i suchej nawierzchni oraz bezpieczeństwa przy dużych prędkościach, ale także dzięki lekkiej konstrukcji imponuje redukcją zużycia paliwa i zmniejszoną emisją CO2. Specjalna technologia Advanced 4D Nano Design firmy Falken zapewnia również dużą odporność na ścieranie, a tym samym dłuższą żywotność opony. Wartości etykiet opony Euroall Season AS220 PRO, które nie zostały jeszcze ostatecznie ustalone, to B i D w przypadku zużycia paliwa/oporu toczenia w zależności od rozmiaru opony, B jeśli chodzi o przyczepność na mokrej nawierzchni, a także B dla emisji hałasu.

W przypadku pojazdów nastawionych na osiągi, oprócz wymienionych wyżej parametrów technicznych, nie bez znaczenia jest sam wygląd opony. Opona Euroall Season AS220 PRO przyciąga wzrok aerodynamicznym designem ściany bocznej i atrakcyjnym czarnym napisem Nano.

Każdy z 46 rozmiarów ma wysoką nośność, podobnie jak w wersji XL. W ofercie nowej opony UHP na każdą pogodę można znaleźć 8 z 10 rozmiarów, które w Unii Europejskiej plasują się w pierwszej dziesiątce, a także 8 rozmiarów przeznaczonych specjalnie do samochodów elektrycznych. Większość wyposażona jest także w listwę zabezpieczającą felgę.

Opony Falken zostały opracowane i wyprodukowane zgodnie z wysokimi wymaganiami jakościowymi. A gdy dojdzie do uszkodzenia, firma Falken Tyre Europe GmbH zapewnia 5-letnią gwarancję na wady produktu, uzależnioną od głębokości bieżnika, będącej wynikiem użytkowania opony.

Źródło: Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *