Fabryki Toyoty wracają do pełnej produkcji

Po wrześniowym ograniczeniu produkcji w fabrykach, Toyota ogłosiła powrót do pełnej wydajności. Klienci tej marki w Polsce mogą spodziewać się, że wszystkie modele japońskiego producenta będą dostępne w nadchodzących miesiącach. Wzrosną jednak ich ceny.

Problemy z łańcuchami dostaw oraz niedoborem półprzewodników spowodowały we wrześniu ograniczenie produkcji samochodów Toyoty. Według zapowiedzi japońskiej firmy fabryki wracają do pełnej produkcji. Zakłady Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach produkujące silniki, przekładnie i napędy hybrydowe pracują w planowanym wymiarze. Czas oczekiwania na odbiór auta z centralnego magazynu w Mszczonowie szacowany jest na maksymalnie 21 dni. Modele o wydłużonym terminie oczekiwania mają być dostarczone właścicielom w ciągu kilku miesięcy, w umówionym wcześniej terminie.

Producent zapowiedział jednak wzrost cen samochodów w najbliższym czasie ze względu na rosnące koszty energii, pracy i transportu. Z tym że, przy złożeniu zamówienia, Toyota daje gwarancję, że jego cena i warunki finansowania pozostaną niezmienne, bez względu na czas oczekiwania na samochód.

Źródło; IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *