Fabrice Cambolive nowym prezesem zarządu Renault

Fabrice Cambolive, dotychczasowy dyrektor operacyjny Renault został mianowany prezesem zarządu francuskiej marki. Nowe stanowisko 54-letni Cambolive obejmie 1 lutego, a do jego głównych zadań należeć będzie dalsza ekspansja Renault w Europie i na świecie.

Nowo mianowany CEO marki Renault będzie podlegał bezpośrednio prezesowi Renault Group Luce de Meo. Do najważniejszych zadań Camobolive’a należy m.in. kontynuacja transformacji marki poprzez wprowadzenie do 2025 roku 14 nowych modeli oraz dalsza ekspansja Renault w Europie i na świecie.

Fabrice Cambolive ma 54 lata i jest absolwentem TBS Education Business School w Tuluzie we Francji. Dołączył do Grupy Renault w 1992 roku i przez 20 lat zajmował różne stanowiska w sprzedaży i marketingu na terenie: Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Niemczech i Rumunii. W 2011 roku został mianowany wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu na Rosję i region Eurazji, a w 2015 roku został dyrektorem generalnym Renault do Brasil. Z kolei w 2017 roku Cambolive awansował na stanowisko starszego wiceprezesa, przewodniczącego grupy Africa-Middle – Region Wschodnich Indii i Pacyfiku.

Kolejny awans przyszedł w 2021 roku, kiedy to Francuz został mianowany starszym wiceprezesem ds. sprzedaży i operacji marki Renault, odpowiedzialnym za wdrażanie planu strategicznego Renaulution na całym świecie oraz kierowanie transformacją modelu biznesowego marki. W maju 2022 roku Fabrice Cambolive został dyrektorem operacyjnym marki Renault.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *