Fabrice Cambolive dyrektorem operacyjnym marki Renault

Od 1 czerwca tego roku Fabrice Cambolive będzie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego (COO) marki Renault. Będzie bezpośrednio podlegał Luce de Meo, dyrektorowi generalnemu (CEO) Grupy Renault, który jest również dyrektorem generalnym marki Renault.

Na nowym stanowisku Fabrice Cambolive ma odpowiadać za działalność marki i będzie przewodniczył Komitetowi Zarządzającemu marki Renault. Do jego głównych zadań należeć będzie opracowanie i wdrożenie planu średnioterminowego, obejmującego wszystkie piony marki oraz wprowadzenie na rynek 14 nowych modeli do 2025 roku.

Luca De Meo, dyrektor generalny Grupy Renault i marki Renault powiedział: „Mam pełne zaufanie do Fabrice’a Cambolive’a. Dzięki doskonałej znajomości Grupy i dużemu doświadczeniu w pracy na rynkach zagranicznych może przyspieszyć realizację planu Renaulution w firmie i istotnie przyczynić się do transformacji Renault w markę w 100% elektryczną do 2030 roku, tak aby stała się wiodącym producentem w zakresie nowych źródeł energii i technologii cyfrowych”.

Fabrice Cambolive ma 54 lata i jest absolwentem TBS Education w Tuluzie. Do Grupy Renault dołączył w 1992 roku i przez 20 lat zajmował różne stanowiska za granicą. Odpowiadał za sprzedaż i marketing w Hiszpanii, Szwajcarii, Niemczech, Rumunii, a także Francji. Kontynuacją międzynarodowej kariery było powołanie go na dyrektora sprzedaży i marketingu w regionie Eurazji oraz Renault Rosja. W 2015 roku został dyrektorem generalnym Renault do Brasil, a w 2017 objął stanowisko dyrektora ds. operacyjnych w regionie Afryki, Bliskiego Wschodu, Azji i Pacyfiku. Od 2021 roku Cambolive był dyrektorem ds. handlowych i operacyjnych Renault, odpowiadał za wdrożenie strategii Renaulution na wszystkich rynkach i zmianę modelu biznesowego marki.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *