Eleport uruchomi 170 punktów ładowania przy sklepach Carrefour

Eleport – dostawca usług infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych oraz Carrefour, największa sieć omnikanałowa w Polsce ogłosiły podpisanie strategicznej umowy o współpracy na naszym rynku. Umowa dotyczy uruchomienia 170 punktów ładowania przy ponad 70 obiektach handlowych należących do Carrefour, zlokalizowanych w 65 polskich miastach. Według komunikatu przesłanego do mediów, partnerstwo ma na celu ułatwienie dostępu do sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także promowanie ekologicznego transportu.

Umowa ustanawia wspólną inicjatywę pomiędzy Carrefour a Eleport, mającą na celu rozwój sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie całej Polski. Dzięki tej współpracy, Carrefour będzie mógł zaoferować jeszcze większy komfort swoim klientom, umożliwiając łatwiejsze i bardziej dostępne ładowanie posiadaczom samochodów elektrycznych energią pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł energii.

Głównym celem globalnej strategii Carrefour, której wyrazem jest plan strategiczny „Carrefour 2026” jest przyspieszenie transformacji firmy poprzez zobowiązanie, aby być jak najbardziej dostępnym dla klientów, budować firmę przyszłości oraz konsolidować nasz model zrównoważonego rozwoju. Wszystkie te elementy możemy odnaleźć w naszym partnerstwie z Eleport, które dodatkowo pomoże nam zrealizować jeszcze ambitniejsze cele w zakresie redukcji emisji CO2 – mówi Agata Kopytyńska, członkini Komitetu Wykonawczego i dyrektorka Nieruchomości, Ekspansji i Aktywów Carrefour Polska.

Z punktu widzenia firmy Eleport możliwość współpracy z tak renomowanym partnerem jak Carrefour to wielki potencjał dla dalszego rozwoju rynku pojazdów elektrycznych. – Współpraca z Carrefour Polska to dla nas kolejny kamień milowy wzmacniający obecność na polskim rynku. Dzięki temu partnerstwu będziemy mieli możliwość zaoferowania klientom sieci w kilkudziesięciu polskich miastach możliwości szybkiego ładowania samochodów w czasie codziennych zakupów. Szczególnie cieszy nas, że znaleźliśmy partnera, z którym łączy nas chęć aktywnego budowania rozwiązań przyjaznych środowisku w zakresie transportu – tłumaczy Paweł Doleciński, dyrektor sprzedaży w Elelport.

Planowana rozbudowa infrastruktury obejmie strategicznie położone lokalizacje w całej Polsce, co ma nie tylko zwiększyć wygodę korzystania z samochodów elektrycznych, ale również zachęcić więcej osób do rozważenia ekologicznych opcji transportu.

Obecnie trwają prace związane z procesem administracyjnym oraz przygotowaniem każdej z lokalizacji do montażu urządzeń. Uruchomienie urządzeń we wszystkich lokalizacjach ma nastąpić w przyszłym roku ale z pierwszych z nich będzie można skorzystać jeszcze w tym roku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *