Elektryczny Jeep Avenger już w sprzedaży

Pierwszy w pełni elektryczny model Jeepa jest już dostępny na polskim rynku. Dla klientów, którzy dokonają wstępnej rezerwacji Avengera została przygotowana specjalna, bogato wyposażona wersja premierowa o nazwie Launch Edition w cenie 189 700 zł.

Zamówienia na Jeepa Avengera w wariancie Launch Edition można składać online do 30 listopada tego roku. Na razie auto dostępne jest z dwukolorowym czarno-złotym nadwoziem lub w jednokolorowej, całkowicie czarnej odmianie. Ten wariant elektrycznego SUV-a wyróżni się także przyciemnianymi szybami, 18-calowymi aluminiowymi felgami, pełnym oświetleniem typu LED, elektrycznie otwieraną pokrywą bagażnika oraz żółtymi wstawkami we wnętrzu.

Pakiet wyposażenia zawiera m.in. system multimedialny z 10,25-calowym ekranem i łącznością Android Auto i Apple CarPlay. Przekątną 10,25 cala mają również cyfrowe zegary, a do dyspozycji podróżnych jest także bezprzewodowa ładowarka do smartfonów oraz systemy wsparcia ADAS poziomu 2, które pozwalają kierowcy w sposób całkowicie autonomiczny utrzymywać prędkość, odległość od poprzedzającego samochodu oraz środek pasa ruchu.

Przy zakupie samochodu klient otrzyma również wallboxa o mocy 11 kW, ułatwiającego ładowanie w przydomowym garażu. Auto napędza znany już z modeli koncernu PSA silnik elektryczny o mocy 156 KM i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Akumulator o pojemności 54 kWh ma zapewnić ok. 400 km zasięgu, a maksymalna obsługiwana moc ładowania to 100 kW.

Przypomnijmy, że Jeep Avenger ma być produkowany w polskiej fabryce FCA w Tychach i pojawi się w salonach sprzedaży na początku przyszłego roku. Jednak już teraz, składając zamówienia online na premierowa wersję Launch Edition, można skorzystać z dofinansowania w ramach programu Mój Elektryk.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *