Elektryczne Toyoty Proace we flocie DHL Parcel

Aż 400 egzemplarzy modelu Toyota Proace Electric trafiło do holenderskiego oddziału firmy DHL Parcel. Bezemisyjne samochody dostawcze będą na co dzień służyły kurierom tej sieci. Elektryczna wersja Proace zadebiutowała w Europie wiosną 2021 roku i jest najlepiej sprzedającym się pojazdem użytkowym z takim napędem w Holandii.

Inwestycja ta zwiększyła flotę bezemisyjnych samochodów dostawczych firmy do 1400 pojazdów. Proace Electric jest najczęściej kupowanym elektrycznym pojazdem użytkowym w Holandii. Przekazanie samochodów miało miejsce w parku biznesowym w Dordrecht, gdzie budowana jest 19. sortownia DHL, która po ukończeniu w październiku 2022 roku będzie najbardziej zrównoważonym centrum sortowania przesyłek w krajach Beneluksu.

Toyoty Proace Electric będą służyły kurierom DHL Parcel dowożącym paczki do klientów z punktów ich odbioru, nazwanych DHL CityHubs. Firma ma w Holandii 140 takich punktów. Każda elektryczna Toyota podczas jednego kursu będzie obsługiwała od 100 do 200 adresów.

Bezemisyjne dostawy kurierskie do 2025 roku

Zakup 400 elektrycznych samochodów dostawczych Toyoty wpisuje się w naszą politykę, by ograniczyć emisję CO2 w naszej działalności najbardziej jak to możliwe. Te emisje, których nie uda nam się wyeliminować, będziemy równoważyć w inny sposób. Do 2025 roku cała nasza flota będzie się składała z bezemisyjnych, elektrycznych samochodów” – powiedział Wouter van Benten, CEO firmy DHL Parcel Benelux.

Jesteśmy dumni, że największa na świecie firma logistyczna i największa na świecie marka samochodów łączą siły na drodze do bezemisyjnego transportu. Dążenie firmy DHL do tego, by system lokalnej dystrybucji przesyłek był zrównoważony i bezemisyjny, jest zgodne z celami Toyoty. Stuprocentowo bezemisyjna dystrybucja paczek na obszarach miejskich zapewnia same korzyści, takie jak lepsza jakość powietrza i mniejszy hałas. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, dostarczając 400 egzemplarzy Toyoty Proace Electric” – powiedział Jan Christiaan Koenders, dyrektor zarządzający Louwman & Parqui (Toyota Holandia).

Ponad 300 km zasięgu

Zakup Toyoty Proace Electric jest wynikiem przetargu firmy DHL na elektryczne pojazdy użytkowe. Wszystkie samochody dostawcze i autobusy zakupione przez DHL Parcel muszą być wyposażone w bezemisyjny układ napędowy. Model Proace Electric jest napędzany elektrycznym silnikiem o mocy 136 KM, zasilanym przez baterie o pojemności 75 kWh, które zapewniają zasięg do 303 km na jednym ładowaniu (WLTP).

Od października tego roku model ten jest dostępny także w salonach Toyoty w Polsce.

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *