Elektryczne ciężarówki Renault dla grupy Carlsberg

Renault Trucks i Feldschlösschen, szwajcarski browar należący do grupy Carlsberg, podjęły konkretne zobowiązanie w zakresie mobilności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Na razie przedstawiciele Renault Trucks przekazali swoim kontrahentom kluczyki do 20 ciężarowych samochodów z napędem elektrycznym.

Prezes Zarządu Feldschlösschen Thomas Amstutz oświadczył: „Te 20 pojazdów elektrycznych od Renault Trucks stanowi dla firmy Feldschlösschen prawdziwy kamień milowy na drodze do logistyki neutralnej pod względem emisji CO2. Jako wiodący szwajcarski browar i dystrybutor napojów, produkujemy nasze piwa i napoje w sposób przyjazny dla środowiska i w ten sam sposób dostarczamy je do naszych klientów”.

Bruno Blin, prezes Renault Trucks, dodał: „Renault Trucks dokonuje znacznych inwestycji w celu sprostania wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi. Jestem dumny, że nasi klienci, idąc dziś za przykładem Feldschlösschen, przyłączają się do nas. Wspólnie pracujemy nad tym, aby zrównoważony transport stał się rzeczywistością”.

Kilka miesięcy temu firma Feldschlösschen odebrała większość 26-tonowych ciężarówek Renault Trucks D Wide Z.E. Pojazdy te, wyprodukowane w zakładach Renault Trucks w Blainville-sur-Orne w Normandii, obsługują dostawy do klientów szwajcarskich z dwunastu punktów logistycznych firmy. Przejechały już łącznie 66 000 km i przewiozły 9 300 ton towarów.

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *