Duże zainteresowanie programem „Mój elektryk”

Wraz z publikacją wyników finansowych za I kwartał 2023 roku Grupa BOŚ opublikowała dane dotyczące realizacji programu „Mój elektryk”. Zainteresowanie dopłatami do leasingu elektryków jest tak duże, iż w II kwartale br. Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) planuje złożyć wniosek o zwiększenie puli środków na dotacje o kolejne 150 mln zł.

Instytucja finansowa wyspecjalizowana we wspieraniu zielonych projektów poinformowała, że w I kwartale bieżącego roku utrzymywało się wysokie zainteresowanie dopłatami do leasingu aut elektrycznych w ramach programu „Mój elektryk”. Od momentu uruchomienia ścieżki leasingowej programu pod koniec 2021 roku do końca I kwartału 2023 roku do BOŚ wpłynęło blisko 7200 wniosków na łączną kwotę prawie 229 mln zł. Zarząd NFOŚiGW zatwierdził w tym czasie dopłaty do blisko 6500 pojazdów, a łączna wartość zatwierdzonych wniosków przekroczyła 210 mln zł, tj. 84 proc. udostępnionych środków.

W ramach umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, BOŚ (będący jedynym operatorem ścieżki leasingowej programu) dysponuje obecnie kwotą 250 mln zł przeznaczoną na dotacje. W związku z dużym zainteresowaniem dopłatami do leasingu samochodów elektrycznych, w II kwartale BOŚ planuje złożyć wniosek do NFOŚiGW o zwiększenie puli środków na dotacje o kolejne 150 mln zł. Przypomnijmy, że realizacja programu „Mój elektryk” jest przewidziana do 2025 roku.

Bank Ochrony Środowiska poinformował ponadto, że w I kwartale tego roku do programu przystąpili dwaj kolejni leasingodawcy i na koniec marca BOŚ współpracował już z 26 firmami.

(red) Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *