Duda-Cars przejmuje Mercedes-Benz Sosnowiec

Mercedes-Benz Sosnowiec jest szóstą lokalizacją należącą do autoryzowanego dealera aut z gwiazdą na masce ze stolicy Wielkopolski. Tym samym Duda-Cars, marka o rodzinnej genezie i polskim kapitale, która powstała w Poznaniu w 2005 roku, rozszerza swoją działalność na południe kraju.

Na przestrzeni niecałych dwóch dekad obserwujemy zauważalny rozwój Duda-Cars, która z firmy posiadającej jeden obiekt stała się liderem sprzedaży w sieci Mercedes-Benz Polska. Ostatnio Duda-Cars, jako jeden z autoryzowanych dealerów Mercedesa z pięcioma lokalizacjami w centralnej i zachodniej Polsce, rozszerzyła swoją obecność o kolejny obiekt – tym razem w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim. Wcześniej był to jeden z dwóch oddziałów detalicznych Mercedes-Benz Polska.

Zaufanie, którym obdarzyły nas władze Mercedes-Benz Polska jest pochodną wypracowanej przez cały zespół Duda-Cars pozycji na rynku polskim. Traktujemy to jako duże wyróżnienie, jak również wyzwanie, którego się z otwartością podejmujemy. Naszym celem jest budowanie zespołów, zapewniających klientom marki poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania. Naszą silną stroną jest otwartość na nowe doświadczenia, rynki oraz wymiana know-how pomiędzy oddziałami – mówi Marcin Duda, prezes zarządu Duda-Cars. Finalizacja transakcji jest możliwa, ponieważ Duda-Cars spełniła wysokie wytyczne i oczekiwania importera. – W ramach naszego nieustannego zaangażowania w innowacje i satysfakcję klientów, z entuzjazmem witamy sosnowiecki salon w naszej biznesowej rodzinie. Dążymy do stworzenia harmonijnej synergii między wyjątkową reputacją Mercedes-Benz a dynamiczną wizją Duda Cars – dodaje.

Marka jest liderem sprzedaży samochodów Mercedes-Benz w Polsce, laureatem najbardziej prestiżowej nagrody przyznawanej przez koncern w Polsce – Dealera Roku 2023.

Połączenie z Mercedes-Benz Sosnowiec jest potwierdzeniem, że wzrost, nie tylko liczbowy, jest dla właścicieli bardzo istotny. W podejmowaniu decyzji biznesowych o tak istotnym i rozwojowym znaczeniu, naszym nadrzędnym celem jest zadbanie o wielopłaszczyznowe i kompleksowe opracowanie procesu połączenia. Wiemy, że ta decyzja niesie z sobą szanse, jak i określone ryzyka – tłumaczy Marcin Duda.

Duda-Cars staje w obliczu historycznej akwizycji i dużej szansy do dalszego rozwoju. Salon i serwis w Sosnowcu stają się szóstą lokalizacją Mercedes-Benz Duda-Cars w Polsce, rozszerzając działalność dealera na południe kraju. – Realizując nasze biznesowe cele kierujemy się poszanowaniem dla dziedzictwa marki Mercedes-Benz, która inspiruje nas swoją siłą, a także historią Duda-Cars i ludzi, z którymi ją stworzyliśmy. Odważnie i z szacunkiem spoglądamy w przyszłość, otwierając się na nowe pokolenia i zmiany, które nieustannie towarzyszą nam w dzisiejszym świecie. – mówi Maria Duda. Naszym celem jest budowanie nowoczesnej, profesjonalnej i mądrze zarządzanej firmy rodzinnej, dlatego tworzymy organizację, której cele i kierunki działania wyznaczają wartości i opracowana strategia – dodaje Marcin Duda.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *