DHL Express Polska, firma obsługująca międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze oraz Arval Service Lease Polska z Grupy BNP Paribas, lider rynku wynajmu długoterminowego, zawarły długoterminową umowę najmu elektrycznych samochodów dostawczych. Flota firmy logistycznej powiększy się o 33 pojazdy Ford E-Transit.
– W ostatnich latach ogromny nacisk postawiliśmy na rozwój oferty wynajmu elektrycznych samochodów dostawczych. Dziś obserwujemy bardzo duży wzrost zainteresowania wynajmem aut z tego segmentu. Ta forma finansowania jest chętnie wybierana przez firmy kurierskie, ponieważ pozwala szybko zmodernizować flotę i rozpocząć jej transformację energetyczną, bez dużych, jednorazowych nakładów. Pojazdy zeroemisyjne to zdecydowanie przyszłość transportu i bardzo cieszymy się, że klienci coraz częściej wybierają takie samochody – mówi Agnieszka Gołaszewska, dyrektor handlowa Arval Service Lease Polska.
To pierwsza umowa Arval z DHL Express w Polsce. Kontrakt na wynajem długoterminowy elektrycznych samochodów dostawczych obejmuje dostawę pojazdów, pakiet serwisowy, ubezpieczenie, sezonową wymianę opon oraz auta zastępcze w razie potrzeby.
Z 33 samochodów dostarczonych DHL w Polsce 26 posiada specjalistyczne, kurierskie zabudowy regałowe. Zabudowa obejmuje m.in. przegrodę z drzwiami przesuwnymi z zamkiem pomiędzy kabiną kierowcy, a tylną kabiną, specjalne składane siedzenia dla kurierów, specjalistyczne składane półki na dwóch poziomach o bardzo wysokiej wytrzymałości, listwę podłogową dla lepszego bezpieczeństwa przesyłek i utrzymania porządku, podłogę z ultralekkiego polipropylenu o strukturze plastra miodu oraz wiele innych specjalistycznych elementów. Samochody zostały spersonalizowane do potrzeb klienta. Wszystkie przygotowano w żółtym kolorze, charakterystycznym dla marki DHL. Zamówione dla Polski E-Transity serii 350 są w wersji nadwozia L3H2, mocy maksymalnej 184 KM i pojemności użytkowej akumulatorów 67 kWh.
Wdrożenie nowych samochodów jest kolejnym etapem modernizacji floty DHL Express i elementem globalnej strategii GoGreen. Dzięki konsekwentnie realizowanej elektryfikacji, firma do 2025 roku zamierza realizować 60% swoich usług w Polsce przy użyciu czystych środków transportu. Oprócz wymiany aut, droga do zeroemisyjności DHL Express obejmuje rozwój sieć ładowania elektryków, wykorzystanie e-rowerów kurierskich, inwestycje w fotowoltaikę oraz modernizację floty powietrznej – w ubiegłym roku firma jako pierwsza na świecie zamówiła samoloty elektryczne!
– Jako globalny lider lotniczego cargo czujemy się zobowiązani proaktywnie działać na rzecz zmniejszenia wpływu naszego sektora na stan środowiska. Jednocześnie widzimy, że zarówno konsumenci indywidualni, jak i biznes, coraz chętniej wybierają dostawców usług, którzy wprowadzają proekologiczne rozwiązania i dążą do zeroemisyjności. Korzystanie z pojazdów elektrycznych to nie tylko troska o środowisko i odpowiedź na oczekiwania klientów, ale też realne usprawnienie pracy kurierów. Mogą oni szybciej i sprawniej poruszać się po mieście korzystając z buspasów oraz wjeżdżać do tzw. czystych stref transportu. Co więcej, auta nie są tak głośne jak ich spalinowe odpowiedniki, co jest szczególnie istotne w trakcie realizacji porannych i nocnych zamówień – tłumaczy Agnieszka Łukawczyk, dyrektor ds. operacji w DHL Express Polska.
(red) Źródło: Informacja prasowa