Daniel Trzaskowski prezesem zarządu Carefleet

Daniel Trzaskowski przejął stery zarządu Carefleet S.A. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego prezesa zarządu flotowej spółki, Frederica Lustiga. Trzaskowski ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży CFM, a ostatnio był odpowiedzialny m.in. za sprzedaż flotową w Volkswagen Financial Services.

Carefleet jest dziś firmą w doskonałej kondycji, o ugruntowanej pozycji, cieszącą się zaufaniem i lojalnością swoich klientów. Jestem przekonany, że w przyszłości może stać się także ambasadorem nowych trendów w zakresie mobilności – polscy właściciele flot samochodowych na takie rozwiązania czekają i na nie zasługują. Liczę, że będę mieć w tym swój udział i wspólnie z zespołem Carefleet i Grupy EFL jeszcze mocniej zaznaczymy naszą pozycję na rynku. W szczególności będę dążyć do tego, aby nasze usługi flotowe były jeszcze bardziej elastyczne i dopasowane do dynamicznie zmieniających się potrzeb przedsiębiorców – powiedział Daniel Trzaskowski.

Jesteśmy przekonani, że nowy prezes Carefleet z innowacyjnym i świeżym spojrzeniem obejmując stery w jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm flotowych w Polsce, nie tylko wzmocni pozycję spółki na rynku car fleet managementu, ale też odważnie wkroczy w nowy rozdział w swojej historii – powiedział Radosław Woźniak, prezes EFL.

Carefleet należy do Grupy EFL i jest częścią międzynarodowej Grupy Credit Agricole. W skład Grupy EFL poza EFL oferującym usługi leasingowe wchodzą też spółka faktoringowa Eurofactor oraz specjalizująca się w wynajmie pojazdów ciężkich spółka TRUCK CARE.

Daniel Trzaskowski karierę w branży motoryzacyjnej rozpoczął w 2001 roku na stanowisku doradcy serwisowego w firmie Opel Nivette. Początkowo odpowiadał za obsługę klientów indywidualnych, a z czasem przeszedł do Centrum Obsługi Firm, gdzie opiekował się dużymi klientami flotowymi. W latach 2003-2008 rozwijał dział techniczny w Nivette Fleet Management (NFM), kierując jego pracami i zarządzając flotą 1500 pojazdów. W latach 2008-2010 stworzył od podstaw Centrum Techniczne i prowadził Departament Car Fleet Management w ramach Bankowego Funduszu Leasingowego (obecnie PKO Leasing S.A.).

Od 2010 roku był zawodowo związany z Volkswagen Financial Services, gdzie jako dyrektor Biznesu Flotowego odpowiadał za sprzedaż flotową, Centrum Techniczne oraz remarketing. W latach 2021-2022 pełnił również funkcję Chief Digital Officera, gdzie odpowiadał między innymi za otwarcie oraz rozwój Volkswagen Financial Services STORE.

Dotychczasowe doświadczenie zaowocowało w latach 2014-2019 powołaniem Trzaskowskiego do zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. W 2019 roku zdobył tytuł „Osobowości Flotowej” w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez magazyn Fleet.

Daniel Trzaskowski jest również wykładowcą i członkiem rady programowej Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Prowadzi szkolenia i prelekcje na temat zmieniającej się mobilności i trendów związanych m.in. z rynkiem flotowym, polityką flotową oraz kalkulacją kosztów TCO. W 2019 zdobył tytuł doktora nauk inżynieryjno-technicznych na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *