Dacie Duster czekają na start sezonu

Nadchodzący sezon w rajdach terenowych będzie kolejnym, w którym na trasach pojawią się Dacie Duster. Pucharowy cykl zostanie rozegrany już po raz szósty, a w czasie zimowej przerwy firma Hołowczyc Racing przygotowuje samochody dla uczestników tej serii, czekając na pierwszą tegoroczną rundą na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Ostatnie lata pokazały, że Puchar Dacii to idealny sposób na wyrównaną rywalizację oraz rozsądne budżetowo wejście w motorsport. Homologowane w grupie T2 samochody są godnym rywalem większych i mocniejszych modeli. Wielokrotnie zawodnicy startujący Dusterami wygrywali rajdy w tej grupie. Przygotowane w Olsztynie przez firmę Hołowczyc Racing samochody sprawdziły się także na trasach rund Pucharu Świata, kończąc wymagające imprezy w Hiszpanii, Portugalii czy Rosji.

W 2022 zawodnicy startujący Daciami wezmą udział we wszystkich zaplanowanych sześciu rundach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Swój udział zapowiedziało większość załóg, które dotychczas jeździły w pucharze, ale spodziewane są także nowe nazwiska. Kilka samochodów zobaczymy też w niższej rangi zawodów – Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych oraz cyklu Baja Series, w którym mogą brać udział zawodnicy bez licencji.

Zima to jak zawsze czas na treningi dla zawodników oraz przegląd i testowanie technicznych innowacji. Cały czas pracujemy i rozwijamy nasze Dacie. Zawodnicy, którzy chcą wziąć udział w cyklu mogą mieć pewność, że dostaną perfekcyjnie przygotowane auto. W lutym i marcu planujemy jeszcze sesje treningowe, więc chętni, którzy chcieliby sprawdzić Dustera mogą się z nami skontaktować – mówi Paweł Paź z zespołu Hołowczyc Racing

Uczestnicy pucharu ścigają się identycznymi samochodami na bazie seryjnych Dusterów z silnikami 1.5 dCi. Rajdową wersję charakteryzuje m.in. specjalnie zaprojektowane zawieszenie, które zapewnia odpowiednie właściwości trakcyjne. Auto posiada również lekką konstrukcję, dobrze wyważone nadwozie i silnik Diesla o mocy podwyższonej do 130 KM i momencie obrotowym 280 Nm. Konstrukcja została opracowana i wykonana przez firmę Hołowczyc Racing. Wszyscy zawodnicy w czasie rajdu korzystają ze wspólnego serwisu, magazynu części zamiennych oraz wsparcia mentorskiego Krzysztofa Hołowczyca. Ideą pucharu jest to, aby zawodnik mógł skupić się wyłącznie na jeździe i swoim rozwoju, a wszystkimi innymi aspektami związanymi z samochodem, starami w rajdach itp. zajmą się specjaliści z Hołowczyc Racing.

Pierwsza odsłona Pucharu Dacii Duster 2022 będzie miała miejsce przy okazji rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – Baja Drawsko (8-9 kwietnia).

Tomasz Szmandra
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *