Coraz więcej stacji honoruje płatności bez wychodzenia z auta

DKV Mobility rozszerza sieć płatności mobilnych o 543 stacje paliw tankpool24 w Niemczech oraz 100 stacji VARO Energy Retail w Holandii.

DKV Mobility to europejska platforma B2B w zakresie rozwiązań dla transportu drogowego, która konsekwentnie rozbudowuje swoją sieć płatności mobilnych. Od teraz jej klienci mogą płacić smartfonem przy użyciu aplikacji DKV APP&GO także na 100 stacjach VARO Energy Retail w Holandii oraz 543 stacjach tankpool24 w Niemczech.

Darmowa aplikacja DKV APP&GO to rozwiązanie dla firm, których pojazdy jeżdżą na trasach międzynarodowych. Pozwala dokonywać płatności z użyciem smartfona bez wychodzenia z auta. Kierowca „omija” więc kolejkę do kasy na stacji, oszczędza czas, a zarazem ogranicza kontakt z ludźmi – niwelując ryzyko zakażenia koronawirusem. Dzięki uwierzytelnieniu biometrycznemu (np. przez odcisk palca lub identyfikację twarzy), użytkownik pojazdu nie musi pamiętać kodu PIN. Pracodawca przyznaje kierowcy dostęp do aplikacji za pośrednictwem konta klienta. Rachunki są dostarczane cyfrowo: w aplikacji i przez e-mail. Technologia aplikacji jest oparta na platformie Connected Fueling, stworzonej przez PACE Telematics.

Tankpool24 także dla przewoźników

Nowa możliwość zdalnych płatności na stacjach tankpool24 w Niemczech jest atrakcyjna nie tylko dla właścicieli aut osobowych, ale i ciężarowych. Stacje spełniają wymogi profesjonalnego transportu – posiadają rozbudowane zaplecze, szerokie pasy i wydajne dystrybutory. Punkty tankpool24 znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad, w dużych parkach przemysłowych oraz wzdłuż intensywnie uczęszczanych dróg federalnych.

Dzięki partnerstwu z tankpool24, łączymy korzyści płynące z mobilnego tankowania z zaletami stacji dostosowanych do potrzeb kierowców zawodowych” – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility.

Cieszymy się, mogąc zaoferować zdalną płatność na 543 stacjach tankpool24 w całych Niemczech. W naszej sieci przywiązujemy wielką wagę do bliskiej i pełnej zaufania współpracy z partnerami, która przekłada się na korzyści dla naszych klientów” – dodaje dyrektor zarządzający tankpool24, Klaus Kiunke.

3000 stacji ze smartfonem również w Holandii

Dzięki nowym partnerstwom kierowcy mogą korzystać z wygody płatności DKV APP&GO już na około 3 tysiącach stacji paliw w Europie, przystosowanych do potrzeb samochodów osobowych i ciężarowych. Punkty te znajdują się w: Belgii, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii i Austrii. Szczególnie Holandia była w ostatnim czasie ważnym kierunkiem rozwoju. Tu zdalne płatności z DKV APP&GO umożliwia 100 stacji VARO Energy Retail. „Wierzymy w ideę bezgotówkowych rozliczeń, również za pomocą aplikacji. Zatem logicznym krokiem jest połączenie sił z DKV Mobility” – powiedział Arend Nieboer, menedżer kart w VARO Energy Retail. „Współpraca z nowym partnerem oznacza znaczne zwiększenie liczby naszych punktów akceptacji płatności mobilnych w Holandii, co wpływa na większą elastyczność i wygodę tankowań z DKV Mobility” – dodał Sven Mehringer.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *