Chiński BYD Truck wchodzi na polski rynek

Firma Inter Cars, największy dostawca części motoryzacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, będzie również dystrybutorem chińskich samochodów ciężarowych i dostawczych marki BYD Truck w Polsce.

Umowa o partnerstwie pomiędzy BYD Truck oraz Inter Cars została podpisana 26 maja podczas opisywanego przez nas EV Experience w Modlinie. W myśl zawartego kontraktu firma Armatus, będąca spółką zależną Inter Cars, została dystrybutorem pojazdów ciężarowych i dostawczych BYD w naszym kraju. Sieć dealerska BYD Truck do końca bieżącego roku ma objąć w Polsce 5 punktów, które będą zajmowały się sprzedażą oraz serwisem pojazdów. – Od strony biznesu skupiamy się na wykorzystaniu zbudowanych przewag rynkowych. Jako europejski lider dystrybucji części do pojazdów użytkowych, stworzyliśmy efektywny model biznesowy, który w oparciu o główne wartości, jakie posiadamy, a są nimi: rozwinięta sieć warsztatów Q-Service Truck, sprawna logistyka i rozbudowane portfolio odbiorców samochodów użytkowych, daje nam możliwość szybkiego wprowadzenia nowej marki pojazdów na rynek. mamy wraz z zapewnieniem sieci serwisowej. Zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne będzie rosło w sposób skokowy, a naszą odpowiedzią na nie są niezawodne, innowacyjne pojazdy użytkowe BYD – powiedział Sławomir Rybarczyk, prezes zarządu spółki Armatus.

Z kolei przedstawiciel koncernu BYD podkreślił, że Polska, będąca czwartym co do wielkości rynkiem sprzedaży samochodów ciężarowych w Europie, stanowi niezwykłą szansę rozwoju dla elektrycznych samochodów ciężarowych chińskiej marki. – Potencjał rynkowy w Polsce doskonale wpisuje się w wizję BYD, polegającą na dostarczaniu innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań, które w pełni odpowiadają na zmieniające się potrzeby konsumentów. Dzięki naszej zaawansowanej technologii oraz rozbudowanej sieci dystrybucji Inter Cars, jesteśmy pewni, że nasze elektryczne ciężarówki zmienią sektor transportu w Polsce – mówił Isbrand Ho, dyrektor zarządzający ds. Pojazdów Użytkowych w BYD Europe.

Chińska firma BYD, założona w lutym 1995 r. i obecna w Europie od 1998 r., jest jednym z największych na świecie producentów pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in z liczbą ponad 4,1 mln sprzedanych egzemplarzy do kwietnia 2023 roku. Dzięki obecności w 70 krajach i 400 miastach, BYD odgrywa ważną rolę w branżach związanych z motoryzacją, elektroniką, energią odnawialną i transportem kolejowym.

Inter Cars istnieje na polskim rynku od ponad 30 lat, a od 2004 roku funkcjonuje jako spółka giełdowa. Przedsiębiorstwo jest jednym z największych importerów i dystrybutorów części zamiennych do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i motocykli. Spółka poprzez podmioty zależne, zajmuje się również produkcją i dystrybucją pojazdów użytkowych. Firma działa na ponad 20 rynkach europejskich.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *