Certyfikat pojazdu dla samochodów używanych

Eksperci z Volkswagen Financial Services STORE stworzyli dokument, dzięki któremu można w przejrzysty sposób poznać kondycję i historię pojazdów używanych dostępnych w salonie. Certyfikat jest widoczny przy zdjęciach wybranego pojazdu, a dostawcą tego rozwiązania jest firma VirtualCar360.

Certyfikaty pojawiły się w ofercie VW FS STORE na początku października tego roku. W skrócie można powiedzieć, że jest to opracowany raport stanu technicznego samochodu. Dokument obejmuje pięć kategorii: nadwozie, koła, wnętrze, wyposażenie i kontrolę mechaniczną.

Dokument zawiera podstawowe informacje takie jak: stan licznika, pojemność silnika, datę pierwszej rejestracji oraz ważność badania technicznego. Wyszczególniono też specjalistyczne dane jak wysokość bieżnika każdej z opon czy stan felg. Dla wygody klientów przygotowano m.in. mapę uszkodzeń, z której można dowiedzieć się, które elementy auta posiadały ewentualne usterki w przeszłości – ukazuje to czytelna skala kolorystyczna. Z pewnością pomocna będzie też informacja o stanie i grubości lakieru auta. Co ważne, raport zawiera zdjęcia pozwalające dostrzec, które części są w stanie nienaruszonym, a które były naprawiane lub posiadają widoczne rysy czy odpryski.

Z myślą o tych, którzy szukają dla siebie odpowiedniego używanego samochodu, dużym atutem będzie skrócony wykaz historii serwisowej oraz uwagi rzeczoznawcy. Każde z aut w ofercie VW FS STORE zostało sprawdzone podczas jazdy próbnej. Pod uwagę brano zarówno osiągi silnika, jak i pracę hamulców, układ wydechowy, systemy bezpieczeństwa, działanie wspomagania układu kierowniczego, stabilność biegu jałowego i zawieszenie.

Tworząc takie miejsce jak Volkswagen Financial Services STORE, przyświecała nam myśl, że zakup lub leasing auta z drugiej ręki powinien odbywać się w sposób profesjonalny, w pełnej transparentności z klientem. Nasz salon samochodowy funkcjonuje już od 1,5 roku i mogę z dumą stwierdzić, że kupujący doceniają nasze podejście oraz zakres usług, który stale powiększamy. Od teraz, dzięki certyfikatowi STORE, każdy może otrzymać wyczerpującą informację na temat kondycji samochodu, który go zainteresuje – podkreśla Jakub Rosłon, menedżer salonu VW FS STORE.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *