Ceny paliw cały czas spadają

Już ósmy tydzień z rzędu trwa obniżka cen na stacjach paliw. Największą zmianę zauważą kierowcy pojazdów z silnikami Diesla. Również ceny benzyny silnikowej są coraz niższe. Na niektórych stacjach spadły poniżej 4 zł/litr.

Posiadacze aut napędzanych silnikami o zapłonie samoczynnym mają powody do radości. Olej napędowy potaniał o 8 groszy. Litr tego paliwa średnio kosztuje 3,75 zł/l. Od początku grudnia średnia cen spadła już o blisko 13%.

W ślad za olejem napędowym podąża benzyna bezołowiowa 95. Choć tempo spadku cen jest o wiele niższe, to od początku grudnia to paliwo potaniało o około 9%. W tym tygodniu średnia cena Pb95 wyniosła 3,99 zł/l. Jest to o 4 grosze mniej niż w ubiegłą środę. Jest to pierwszy spadek poniżej 4 zł/l od maja 2009 roku.

W Polsce najtańsze paliwo jest na chwilę obecną na południu Polski. Na Opolszczyźnie Pb95 jest po 3,95zł/l, a na Śląsku i Dolnym Śląsku po 3,96 zł/l. W przypadku diesla najtaniej jest natomiast w województwie świętokrzyskim – 3,67 zł/l. Najwyższe ceny w kraju utrzymują się w zachodniopomorskim, gdzie za Pb95 zapłacimy 4,07 zł/l, a za ON 3,84 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl