Busnex współpracuje z Santander Consumer Multirent

Importer samochodów marki Seres, firma Busnex odpowiadająca za dystrybucję w Polsce, Litwie Łotwie, Estonii oraz Finlandii podpisała umowę z Santander Consumer Multirent. Współpraca pozwoli na finansowanie zakupów aut chińskiej marki, modelu 3, a wkrótce także 5.

Firma Seres została założona w 2016 roku w Dolinie Krzemowej w Kalifornii w celu stworzenia nowej generacji samochodów elektrycznych. Należy do grupy Dongfeng Sokon Automobile znanej również jako DFSK. Wsparcie chińskiego kapitału pozwoliło wypłynąć marce na szerokie, międzynarodowe wody, czego efektem jest obecność jej samochodów w m.in w Norwegii, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Włoszech, Litwie oraz Estonii, a od 2021 roku także w Polsce.

Bacznie obserwujemy dane dotyczące aut elektrycznych w Polsce i widzimy, że cieszą się one rosnącym zainteresowaniem – mówi Paweł Dymowski z Santander Consumer Multirent. – Według najświeższych doniesień Licznika Elektromobilności PZPM i PSPA liczba zarejestrowanych elektryków przez pierwsze osiem miesięcy 2022 r. zwiększyła się o 16 139 sztuk, tj. o 42% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. Rosnąca popularność tych aut sprawia, że chcemy dalej systematycznie rozszerzać swoje portfolio i zwiększać udziały rynkowe w segmencie pojazdów z napędem elektrycznym.

Pojazdy marki Seres z finansowaniem leasingodawcy można kupić w sieci sprzedaży Santander Consumer Multirent oraz u współpracujących z firmą dealerów samochodowych marki Seres.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *