Bridgestone Mobility Solutions dołącza do platformy Startup Autobahn

Bridgestone Mobility Solutions (BMS) zostało strategicznym partnerem skoncentrowanej na mobilności sieci Startup Autobahn z dostępem do ponad 30 tys. startupów. Partnerstwo umożliwia BMS wyszukiwanie odpowiednich startupów, pilotowanie przyszłych technologii i opracowywanie gotowych do wprowadzenia na rynek innowacji

Bridgestone Mobility Solutions, jednostka biznesowa Bridgestone EMIA, koncentrująca się na opracowywaniu i wprowadzaniu opartych na danych rozwiązań z obszaru zarządzania flotą, opon i mobilności, nawiązała współpracę ze Startup Autobahn, dedykowaną mobilności siecią innowacji, która moderowana jest przez globalną platformę innowacji z Doliny Krzemowej – Plug and Play Tech Center.

Startup Autobahn, jako wiodąca na świecie otwarta platforma innowacji, która łączy liderów branżowych oraz startupy, by razem identyfikować nowe pomysły oraz opracowywać przełomowe technologie w dziedzinie mobilności. Dzięki sieci ponad 30 tys. startupów i 30 partnerów korporacyjnych, platforma ze Stuttgartu przyspiesza innowacyjność, organizując warsztaty i wydarzenia oraz stwarzając możliwości rozwoju biznesu i inwestycji.

Jan-Maarten de Vries, CEO Bridgestone Mobility Solutions powiedział: Partnerstwo ze Startup Autobahn to istotny krok w naszej strategii napędzania ciągłych innowacji oraz rozwoju biznesu. Dołączając do tej wysokiej klasy sieci pionierów, przedsiębiorców i innowatorów, liczymy na współpracę nad nowymi pomysłami i technologiami, które przyczynią się do zbudowania bezpieczniejszej, bardziej wydajnej i zrównoważonej przyszłości.

Bridgestone Mobility Solutions wspiera oraz przyspiesza cyfrową transformację Bridgestone w kierunku firmy oferującej zrównoważone rozwiązania, pomagającej klientom i partnerom w wykorzystaniu pełnego potencjału danych i maksymalizowaniu wydajności. Jednostka biznesowa Bridgestone EMIA posiada w swoim portfolio szeroką gamę rozwiązań z zakresu mobilności cyfrowej, w tym wiodące w Europie rozwiązanie do zarządzania flotą – WEBFLEET.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać Bridgestone Mobility Solutions w naszej globalnej sieci – mówi Sascha Karimpour, Managing Director w Plug & Play Germany oraz współinicjator Startup Autobahn. – Bridgestone, wiodący na świecie producent opon i wyrobów z gumy, przyspiesza rozwój swojej działalności w zakresie cyfrowych rozwiązań, co doskonale pasuje do łańcucha wartości end-to-end partnerów z dziedziny mobilności Startup Autobahn . Jego zróżnicowane portfolio w zakresie rozwiązań dla flot, opon oraz danych stworzy nowe możliwości i doda ogromną wartość naszej platformie – podsumowuje Karimpour.

W ramach partnerstwa z platformą Startup Autobahn, eksperci z zespołu innowacji Bridgestone Mobility Solutions będą wyszukiwać w całej sieci odpowiednie startupy z różnych dziedzin innowacji takich jak mobilność elektryczna, rozwiązania dla inteligentnych miast oraz technologie inteligentnych opon. Celem jest identyfikacja wspólnych wartościowych ofert, praca nad projektami pilotażowymi oraz przekształcanie ich w gotowe do wprowadzenia na rynek rozwiązania, które stanowić będą wartość dodaną dla klientów i społeczeństwa.

Sektor mobilności przechodzi wielką transformację, a innowacja jest kluczowym elementem naszej strategii w kierunku zrównoważonego rozwoju – stwierdza Franck Leveque, Vice President Strategy & Incubation w Bridgestone Mobility Solutions. – Zaangażowanie w otwartą platformę innowacji Startup Autobahn nie tylko pozwala nam wspierać startupy i badać nowe, przełomowe rozwiązania w ekosystemie mobilności, ale również oferuje wyjątkową możliwość nawiązania stałego dialogu z siecią interesujących i istotnych partnerów branżowych.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *