Bridgestone dostarczy opony do elektrycznej Cupry Born

Firma Bridgestone została wybrana na partnera oponiarskiego dla pierwszego całkowicie elektrycznego pojazdu marki Cupra – Born. Opony Bridgestone o wyjątkowo niskim oporze toczenia zastosowane w tym modelu są wyposażone w technologię Enliten. Redukuje ona opory toczenia opon nawet o 30 proc. i wagę nawet o 20 proc., co pozwala na zwiększenie zasięgu samochodu do 548 km i zmniejszenie wpływu na środowisko.

Opony zaprojektowane na zamówienie Cupra oferują również doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni oraz stabilność na drodze, co jest niezwykle istotne w przypadku obciążenia pojazdu z napędem tylnym. Dodatkowo opony zostały wyposażone w rozwiązanie B-Seal – technologię automatycznego uszczelniania opracowaną w celu zatrzymywania powietrza w przypadku przebicia opony przez gwoździe, kamienie lub inne przedmioty.

W fazie rozwoju opon firma Bridgestone wykorzystała technologię Virtual Tyre Development, tym samym redukując liczbę wymaganych prototypów podczas projektowania. Technologia ta zmniejsza zużycie surowców i emisję CO2 o około 60 proc., dzięki czemu opracowywanie opon jest bardziej zrównoważone, wydajne, dokładne i elastyczne. Dodatkowo pozwala na skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek o 50 proc.

Firma Bridgestone na potrzeby modelu Cupra Born specjalnie zaprojektowała opony letnie Bridgestone Turanza Eco, opony zimowe Bridgestone Blizzak zapewniające doskonałą stabilność na śniegu oraz całoroczne opony Bridgestone Weather Control. Wszystkie modele opon zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Europie.

Bridgestone postrzega mobilność elektryczną jako ogromną szansę na zmniejszenie emisji CO2 i uczynienie mobilności bardziej przyjazną dla środowiska. Najnowszy projekt realizowany z marką Cupra dodatkowo potwierdza zaangażowanie firmy w kształtowanie zrównoważonej przyszłości mobilności.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *