Ayvens kupi 500 tys. pojazdów od Grupy Stellantis

Do 2026 roku europejska flota Ayvens – firmy zajmującej się wynajmem długoterminowym i zarządzaniem flotą, ma zostać wzbogacona o 500 tys. pojazdów marek należących do Grupy Stellantis. Pierwsze dostawy samochodów rozpoczną się jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Jak podano w komunikacie, Ayvens i Stellantis zawarły umowę ramową o wartości wielu miliardów euro, która zachęca spółki stowarzyszone Ayvens z całej Europy, aby w ciągu najbliższych trzech lat zakupiły 500 tys. pojazdów do swojej floty wynajmu długoterminowego. Pierwsze dostawy rozpoczną się w pierwszej połowie 2024 r. i będą kontynuowane przez cały rok.

Ayvens powstała w maju 2023 r., kiedy firma ALD Automotive przejęła LeasePlan, jedną z wiodących na świecie spółek zajmujących się zarządzaniem flotą i mobilnością. Zajmując obecnie pierwsze miejsce w rankingu globalnych graczy w wielokanałowym i wielomarkowym leasingu samochodów, firma Ayvens wykorzystuje swoje możliwości, aby wspierać szeroką bazę klientów korporacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz klientów indywidualnych.

Dzięki tej umowie, Ayvens i jej klienci będą mogli wybierać w bogatej gamie pojazdów marek Stellantis, w tym marek takich jak: Alfa Romeo, Citroën, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Opel, Peugeot i Vauxhall. W przyszłości liczba dostępnych marek może wzrosnąć i objąć całą gamę marek grupy. Jednym ze wspólnych priorytetów będzie integracja gamy zrównoważonych pojazdów Stellantis w celu wsparcia strategii wielomarkowości firmy Ayvens.

Dostawy do Ayvens będą obejmować szeroki zakres segmentów, od samochodów miejskich poprzez SUV-y, aż po samochody dostawcze (w tym 7- i 9-osobowe). Konkretne liczby zamówień, ich składy i daty dostaw (oprócz ilości już zaplanowanych na 2024 rok) mogą być na bieżąco uzgadniane pomiędzy obiema firmami, w zależności od wymagań floty i wielkości popytu.

Cieszę się, że mogę ogłosić zawarcie tej nowej, przełomowej umowy z Ayvens, która będzie wspierać stopniowe przechodzenie swoich klientów na bardziej zrównoważoną mobilność. Dzięki naszym kultowym markom i ofercie pojazdów elektrycznych jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązanie dostosowane do każdego rodzaju potrzeby, każdego budżetu i stylu życia. To świetna okazja dla klientów Ayvens i właściwy sposób, abyśmy wspólnie podążali w kierunku bezemisyjnej przyszłości – powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis.

Partnerstwo handlowe umożliwi nam bliską współpracę ze Stellantis w celu zapewnienia naszym klientom bardziej konkurencyjnych cen i doskonale ilustruje naszą zdolność do wykorzystania naszego nowego efektu skali i siły nabywczej w celu osiągnięcia lepszej wartości i synergii dla wszystkich naszych interesariuszy. Sektor mobilności to szybko rozwijający się rynek, którego podstawą jest przejście klientów z koncepcji „własności” na formułę „użytkowania”, wraz z ich zapotrzebowaniem na kompleksowe rozwiązania leasingowe, potrzebą przejrzystości kosztów i zaangażowanie w zmniejszenie swojego śladu węglowego. Odgrywamy kluczową rolę w tworzeniu skutecznego ekosystemu wraz z naszymi partnerami, aby zapewnić naszym klientom maksymalne korzyści na ich drodze do zrównoważonej mobilności – podsumował Tim Albertsen, dyrektor generalny Ayvens.

Dodajmy, że w ramach swojego planu strategicznego Dare Forward 2030, Stellantis zainwestuje w ciągu następnej dekady ponad 50 miliardów euro w elektryfikację, a jej celem jest osiągnięcie 100% udziału w sprzedaży samochodów elektrycznych (BEV) w Europie i 50% udziału w sprzedaży samochodów BEV i lekkich pojazdów użytkowych w Stanach Zjednoczonych do 2030 roku. Aby osiągnąć te cele, spółka zabezpiecza około 400 GWh pojemności akumulatorów, w tym wsparcie sześciu zakładów produkujących baterie w Ameryce Północnej i Europie. Stellantis jest na dobrej drodze, aby do 2038 r. stać się korporacją o zerowej emisji dwutlenku węgla netto, z uwzględnieniem wszystkich zakresów, przy jednocyfrowej procentowej kompensacji pozostałych emisji.

(red) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *