Audi RS 3 LMS po raz trzeci najlepszym modelem kategorii TCR

Podobnie jak w latach 2018 i 2021, marka Audi została nagrodzona tytułem „TCR Model of the Year”. Tytuł najlepszego samochodu kategorii TCR przypadł Audi RS 3 LMS, które odnosi znaczące sukcesy w wyścigach samochodów turystycznych na całym świecie.

Podstawowy model ze stajni Audi Sport Customer Racing może pochwalić się imponującym rekordem minionego sezonu. Ten kompaktowy samochód wyścigowy w 2022 roku wystartował 1080 razy w 302 zawodach na całym świecie, odniósł 89 zwycięstw i 236 razy zapewnił swym kierowcom miejsce na podium. Co więcej, w ocenie porównawczej wszystkich samochodów wyścigowych stworzonej przez organizację WSC – twórcę i zarządcę kategorii TCR, Audi RS 3 LMS po raz kolejny znalazło się na pierwszym miejscu rankingu.

Po raz trzeci na przestrzeni pięciu lat ocena WSC dowodzi, że Audi RS 3 LMS jest najbardziej udanym samochodem klasy turystycznej na świecie” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport Customer Racing. „Nasz program tradycyjnie koncentruje się na zaangażowaniu w sport kliencki w różnych zawodach zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. Stąd nasze podziękowania kierujemy do zespołów jeżdżących naszymi modelami na pięciu kontynentach. Klienci wybierali Audi pomimo atrakcyjnych propozycji konkurencji, a w zamian RS 3 LMS zapewniało im spektakularne sukcesy.”

Różnorodność marek klasy turystycznej na całym świecie wciąż się zwiększa. Obecnie w kategorii TCR obecne są samochody turystyczne szesnastu producentów. W ocenie WSC brane są pod uwagę globalne sukcesy uczestniczących w tej serii samochody. Tytuł Modelu Roku TCR jest więc reprezentatywnym przekrojem całego świata wyścigów tej kategorii.

W ubiegłym sezonie Audi RS 3 LMS zdobyło 5 tytułów mistrzowskich w klasyfikacji kierowców prywatnych oraz 18 zwycięstw w innych seriach wyścigowych na całym świecie. Dwa znakomite wyniki indywidualne są ukoronowaniem dorobku tego modelu: Filipe Souza wygrał słynny i arcytrudny Macau Guia Race, a Tom Coronel zdobył złoty medal podczas FIA Motorsport Games – obaj za kierownicą RS 3 LMS drugiej generacji.

Audi Sport Customer Racing zbudowało w 2022 roku 80 sztuk tego zaprezentowanego po raz pierwszy w rok wcześniej samochodu. W latach 2016–2021 wyprodukowano łącznie 180 sztuk sprawdzonej i wciąż popularnej pierwszej generacji RS 3 LMS. To właśnie ona w latach 2018 i 2021 zdobywała tytuł „TCR Model of the Year”.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *