Aplikacja urbaniqe do zarządzania flotą małych firm

Na rynku pojawiła się właśnie nowa aplikacja o nazwie urbaniqe, służąca do zarządzania małymi flotami miejskimi, która pozwala zaoszczędzić czas, ograniczyć koszty i przypilnować terminów zleceń.

Najczęściej takie rozwiązania są stosunkowo drogie i wiążą się z dużą inwestycją na start, co często jest problemem dla małych przedsiębiorstw. Nowoczesne, zaawansowane technologie są już stałym elementem niemal każdego rynku, każdej branży. Nie jest inaczej w przypadku urban mobility, czyli mobilności miejskiej. Konkretnie mówimy tutaj o zarządzaniu flotami samochodowymi. Chociaż rozwiązania cyfrowe stają się coraz bardziej popularne, nadal 47% przedsiębiorstw w Polsce administruje swoimi flotami za pomocą arkuszy kalkulacyjnych typu Excel 1 . Jednak gdyby spojrzeć realnie na oferowane na rynku rozwiązania można zauważyć, że są one głównie kierowane do dużych przedsiębiorstw zarządzających dużymi flotami. Brakuje ofert dla małych graczy – tych, którzy potrzebują wsparcia, ale nie mają wysokich budżetów, nie mogą zainwestować dużych kwot we wdrażanie nowości w firmie. Bieżąca sytuacja ekonomiczna stawia w bardzo trudnej sytuacji szczególnie małe i mikro firmy, dlatego szukanie oszczędności na każdym polu jest dla nich kluczowe.

Odpowiedzią na to wyzwanie może być nowość na rynku aplikacji mobilnych – urbaniqe, która zamienia smartfona w cyfrowego asystenta. – Działając w branży transportowej i logistycznej od wielu lat zauważyliśmy, że na rynku brakuje rozwiązań flotowych skierowanych do mikrofirm, a to one potrzebują teraz największego wsparcia. Stąd też pomysł na zaprojektowanie aplikacji dla małych flot poruszających się po miastach, takich jak np. osiedlowe piekarnie, kwiaciarnie, mechanicy – mówi Levente Toth, założyciel i CEO urbaniqe.

Aplikacja urbaniqe pomaga zaoszczędzić na wydatkach na paliwo nawet do 15%, ograniczyć stres związany z zarządzaniem flotą, a także daje wskazówki, jak być bardziej eko-świadomym kierowcą. Użytkownik aplikacji może wybrać zestaw raportów, które chce otrzymywać w regularnych odstępach czasowych. Dzięki nim możliwa jest analiza nawyków i stylu jazdy kierowców i wyciąganie z tego wniosków, zauważenie miejsc, w których jest opcja na oszczędności i zmianę. Inną istotną zaletą urbaniqe jest możliwość wyboru trybu użytkowania aplikacji. Sprawdza się to w szczególności w pojazdach, które są wykorzystywane do celów zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Użytkownik rozpoczynając kurs wybiera, czy jest w drodze do pracy, na spotkanie biznesowe, czy np. na weekendowy wyjazd.

Księgowość i administratorzy flot później nie mają wątpliwości co do tego, jak rozliczyć koszty za paliwo ponoszone przez daną osobę, dany pojazd. Korzystanie z aplikacji urbaniqe nie wymaga inwestycji na start – nie jest wymagane podawanie wrażliwych danych, nie ma długiego okresu lojalnościowego. Daje to możliwość przetestowania, czy aplikacja sprawdzi się w danej firmie. Co więcej, można zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie bez ponoszenia żadnych kosztów.

Aktualnie urbaniqe jest w trakcie ostatnich testów i jesienią 2022 r. wejdzie oficjalnie na trzy rynki równocześnie: polski, węgierski oraz rumuński. Już teraz można pobrać bezpłatną wersję próbną urbaniqe dostępną w Google Play oraz App Store.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *