Alpine i Zinedine Zidane na rzecz równych szans

Marka Alpine i słynny gwiazdor futbolu Zinedine Zidane zamierzają promować równe szanse i różnorodność w sporcie oraz przemyśle motoryzacyjnym. Wykorzystując doświadczenie Zinedine’a i jego popularność, Alpine chce inspirować młode pokolenie i przekazać przesłanie, że każdy bez względu na płeć, pochodzenie lub środowisko, z którego pochodzi, ma możliwości, aby rozwijać się zawodowo i osiągnąć sukces.

Podczas oficjalnej prezentacji w Londynie nowego bolidu Formuły 1 Alpine A523 na sezon 2023, francuska firma ogłosiła również, że Zinedine Zidane zostanie ambasadorem marki i sponsorem programów równych szans: Rac(H)er i Concours Excellence Mécanique.

Przebieg kariery Zinedine’a jako międzynarodowej ikony piłki nożnej, zarówno jako zawodnika, jak i trenera, jest inspirującym przykładem dla wszystkich beneficjentów programów równych szans Alpine, z przesłaniem: bez różnorodności tak sport, jak i społeczeństwo pozbawione są talentów niezbędnych do osiągania ambitnych celów.

Francuski mistrz świata, który jest również pasjonatem sportów motorowych, będzie miał także okazję uczestniczyć ze swojej perspektywy użytkownika i ambasadora w pracach koncepcyjnych nad przyszłością samochodów i rozwojem przyszłych modeli Alpine.

Zinedine Zidane jest nie tylko wielkim mistrzem i legendą sportu, ale także zaangażowanym człowiekiem, który postanowił wykorzystać swoją globalną popularność, aby inspirować młodych ludzi na rzecz równych szans. Jest przykładem tego, co jako firma powinniśmy uosabiać: wytrwałość, talent, kompetencje i zaangażowanie. Jesteśmy dumni z faktu, że Zinedine dołącza do Alpine, aby wnieść swój wkład” – powiedział Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine.

To jak zawsze historia spotkań. Podobała mi się wizja i konkretne podejście ekipy Alpine, także podczas realizacji ich programów równych szans, zwłaszcza że mam szczególny sentyment do Alpine jako Francuz i fan Formuły 1. Myślę, że ważne jest, aby powiedzieć dzieciom, iż niezależnie od tego, skąd pochodzą, mogą pewnego dnia stać się mistrzami w dowolnej dziedzinie życia, którą wybiorą i że zawsze powinni wierzyć w realizację swoich marzeń. Ten projekt Alpine jest właśnie po to, by im to umożliwić. Zmiana wymaga czasu, więc jeśli mogę wnieść swój wkład i pomóc to przyspieszyć, będzie to dla mnie wielka satysfakcja” – tłumaczy Zinedine Zidane.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *