80. Rajd Polski. Norwegowie i Hyundai na czele

Po drugim dniu 80. Rajdu Polski na prowadzeniu znajdują się Andreas Mikkelsen i Torstein Eriksen w Hyundaiu i20 N. Tuż za Norwegami w klasyfikacji widnieje fińska załoga Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen w Toyocie GR Yaris, a trzecie miejsce zajmują jadący bliźniaczym pojazdem Brytyjczycy Elfyn Evans i Scott Martin. Warto podkreślić, że po dwóch dniach rywalizacji na mazurskich trasach 3 czołowe załogi „mieszczą się” w zaledwie 2 sekundach. Jak widać, rywalizacja o zwycięstwo jest niezwykle zacięta.

W kategorii Rally2 prowadzą Sami Pajari i Enni Malkonen (Toyota GR Yaris Rally2), ale na drugim miejscu znajdują się Polacy – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (Skoda Fabia RS Rally2), którzy zajmują też wysoką, 10. pozycję w klasyfikacji generalnej. Ubiegłoroczni triumfatorzy cyklu WRC2 Challenger mają niespełna 9 sekund straty do Finów i z pewnością przed własną publicznością będą chcieli udowodnić, że to oni są najlepsi w tej kategorii.

Kolejna nasza załoga – Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia RS Rally2)–zajmuje 8. miejsce w Rally2 i 17. w „generalce”.

A propos kibiców… Niestety, z siedmiu zaplanowanych na piątek oesów aż 2 organizatorzy musieli odwołać z powodu problemów właśnie z kibicami, którzy stali w niedozwolonych miejscach i nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa. Miejmy nadzieję, że pozostałe 2 dni rajdu przebiegną już bez takich nieprzyjemnych sytuacji, które psują przecież widowisko przede wszystkim widzom dopingującym zawodników na trasie.

W sobotę kierowcy i piloci będą rywalizować na dystansie ponad 120 km i mają do pokonania 7 odcinków specjalnych. Załogi dwukrotnie zmierzą się na oesach Świętajno (18,5 km), Gołdap (19,9 km) oraz Czarne (22,4 km). Natomiast po pierwszej pętli trzeciego etapu zaplanowano jeszcze kolejny przejazd odcinka na Torze Mikołajki Arena.

Podczas ostatniego etapu polskiej rundy mistrzostw świata (WRC) w niedzielę zawodnicy będą mieli do pokonania 4 odcinki specjalne, a pierwsza załoga spodziewana jest na mecie 80. Rajdu Polski w Mikołajkach o godz.15.15.

ORLEN 80. Rajd Polski – klasyfikacja po 8 odcinkach specjalnych:

1. Mikkelsen/Eriksen (NOR/NOR, Hyundai i20 N Rally1 Hybrid) 59:43,7 s

2. Rovanpera/Halttunen (FIN/FIN, Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid) +1,8 s

3. Evans/Martin (GBR/GBR, Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid) +2,0 s

4. Formaux/Coria (FRA/FRA, Ford Puma Rally1 Hybrid) +7,5 s

5. Sesks/Renars (LVA/LVA, Ford Puma Rally1) +7,7 s

6. Munster/Louka (LUX/BEL, Ford Puma Rally1 Hybrid) +21,3 s

7. Neuville/Wydaeghe (BEL/BEL, Hyundai i20 N Rally1 Hybrid) +29,8 s

8. Katsuta/Johnston (JPN/IRL, Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid) +32,3 s

9. Pajari/Malkonen (FIN/FIN, Toyota GR Yaris Rally2) +2:15,6 s

10. Kajetanowicz/Szczepaniak (POL/POL, Skoda Fabia RS Rally2) +2:24,5 s

17. Marczyk/Gospodarczyk (POL/POL, Skoda Fabia RS Rally2) +2:57,4 s

25. Kołtun/Pleskot (POL/POL, Skoda Fabia RS Rally2) +5:18,6 s

27. Matulka/Dymurski (POL/POL, Ford Fiesta Rally3) +6:01,9 s

Tomasz Szmandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *