17. edycja Moto Safety Day już 30 lipca w Gdyni

Moto Safety Day jest skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach tematycznych stref partnerów podczas tegorocznej, 17. już edycji tej imprezy będzie możliwość przetestowania m.in. symulatorów dachowania, zderzeń oraz VR9D. Nie zabraknie też innych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dostępne będą także alko/narkogogle i refleksomierz, a na dzieci będą czekały liczne zabawy edukacyjne, m.in. wycinanie odblasków w dowolnych kształtach, fotobudka, piłkarzyki, gokarty i wakacyjne tatuaże. Kolei na rowerzystów będzie czekał doradca w mobilnym serwisie rowerowym. Będzie zatem okazja do wykonania podstawowych napraw w swoim rowerze.

Nie zabraknie także samochodów elektrycznych i spalinowych z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa oraz rowerów elektrycznych. Ponadto w programie znajdą się m.in. instruktaże poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików, nauka udzielania pierwszej pomocy i korzystania z defibrylatora, kąciki edukacyjne dla dzieci, konkursy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania będzie m.in. karta paliwowa Lotos o wartości 500 zł i voucher na trening techniki jazdy.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przygotuje miasteczko ruchu drogowego, zaś w strefie Bezpieczny Przejazd na uczestników będzie czekało wiele atrakcji dotyczących prawidłowych zachowań przy przejazdach drogowo-kolejowych. Wydarzenie będzie także doskonałą okazją do nauki udzielania pierwszej pomocy, prowadzonej przez ratowników na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto oraz z Ratownictwa Wodnego OSP Gdynia.

Nie zabraknie także licznych wydarzeń motoryzacyjnych, w tym pokazu symulacji wypadku na drodze z wykorzystaniem wszystkich służb ratownictwa drogowego. Będzie też aromatyczna kawa, Food Trucki oraz lody dla dzieci.

Start imprezy o godz. 11.00. Wstęp jest bezpłatny, a wydarzenie poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.
Partnerami głównymi 17.edycji Moto Safety Day są Bank BNP Paribas oraz Grupa Lotos.
Partnerami: Energa z Grupy Orlen, Fundacja Grupy PKP, Hyundai Margo oraz miasto Gdynia.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *