100 E-Transitów we flocie firmy kurierskiej GLS

Firma kurierska GLS powiększyła swoją flotę pojazdów zeroemisyjnych o 100 nowych Fordów E-Transitów. Pierwsze 21 samochodów właśnie trafia w ręce pracowitych kurierów, zaś pozostałe egzemplarze pojawią się na drogach do końca roku. Kontrakt obsługuje jeden z największych autoryzowanych dilerów Forda – grupa Bemo Motors z Poznania.

Nowy Ford E-Transit niedawno pojawił się na polskich drogach, a już wzbudza duże zainteresowanie. Na zamówienie 100 egzemplarzy zdecydowała się firma kurierska GLS Poland. Firma decydując się na samochody elektryczne poszła z duchem czasu, ale nie bez znaczenia jest także wartość rezydualna tego modelu, który pod tym względem jest liderem w swoim segmencie.

GLS, jedna z największych i najbardziej znanych firm kurierskich w Polsce zamówiła 100 E-Transitów w kolorze białym o maksymalnej mocy 184 KM, pojemności użytkowej akumulatorów 67 kWh i długościach L3 oraz L4. Wszystkie samochody pochodzą z serii 350 (dopuszczalna masa pojazdu do 3500 kg).

To kolejny krok do elektryfikacji naszej floty i działanie zgodne z naszym programem Climate Protect. Naszą ambicją jest osiągnięcie w 2045 roku całkowitej zeroemisyjności, dlatego realizujemy wiele działań, które do tego prowadzą. Jako jeden z największych operatorów logistycznych na polskim rynku mamy świadomość, że rewolucja musi dokonać się przede wszystkim w transporcie, a kluczowa jest redukcja liczby samochodów spalinowych. Chcemy, by wszystkie nowe E-Transity wyjechały w trasę jeszcze w tym roku. W planach mamy również zwiększenie przy naszych filiach liczby ładowarek elektrycznych – powiedziała Justyna Glaza, environmental manager GLS Poland.

Wszystkie E-Transity będące przedmiotem zamówienia posiadają bogate wyposażenie standardowe – m.in. system SYNC 4 z 12-calowym wyświetlaczem dotykowym, wbudowaną nawigacją satelitarną czy bezprzewodowymi aktualizacjami Ford Power-Up.

GLS Poland jest kolejną dużą firmą, która zaufała naszym samochodom elektrycznym. Jesteśmy przekonani, że kierowcy będą zadowoleni z codziennego użytkowania pojazdów, co będzie dla nas najlepszym potwierdzeniem słuszności strategii, którą obrał Ford. Podmioty takie jak GLS odgrywają ważną rolę w walce ze zmianami klimatu. Firma ta jest także jednym z pionierów rynku w wielu sferach społecznych i teraz po raz kolejny pokazuje kierunek rozwoju konkurentom. Zaś trendy flotowe wyraźnie pokazują, że zarówno pojazdy zelektryfikowane, jak i całkowicie elektryczne są w tej chwili najbardziej pożądanymi przez klientów instytucjonalnych – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *